Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez valamilyen szinten nem...

Ez valamilyen szinten nem állatkínzás?

Figyelt kérdés

Direkt nem linkelek facebook profilt, csak pár képet, gondolom sokaknak így is ismerős lesz.


[link]


[link]


[link]


[link]


Több facebook csoportban is feltűnt már a gazdájuk hasonló képekkel, tudom,hogy sokan imádják a lájkok alapján, de nekem az első perctől kezdve unszimpatikus az egész.

Az én kutyám olyan,hogy mindent, de tényleg mindent szó nélkül tűr, de biztos,hogy ezen mutatványok közül sokat nem lehetne vele megcsináltatni lelki vagy fizikai erőszak nélkül.

Nekem sok képen az jön le,hogy fél a kutya, nem érti a helyzetet.

Az egy dolog,hogy beöltöztetve bohócot csinál szegény állatokból, de amikor rendellenes testtartásban van a kutya egy meg még egy meg a következő meg az ezredik kép erejéig az normális?


Lehet,hogy csak nekem szúrja a szemem, akkor ezúton is elnézést kérek mindenkitől akit megsértettem, de nekem nem jön be.



/Már alig várom, hogy kint legyen a kérdés facen :D )


2018. júl. 25. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
De igen, az. Nem olyan durva, mintha mondjuk éheztetné a kutyát, vagy láncra verve tartaná, de akkor is az.
2018. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Neked nem tetszik. Sok más embernek meg igen.

Az állatkínzás azért más kategória.

2018. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Személyesen nem ismerem a kutyát, nem tudom ő hogy reagál az ilyen helyzetekben. Ismerek olyan kutyákat, akik imádnak kiállításokon szerepelni, produkálják magukat közönség előtt (nem erőszakoskodik velük a gazdájuk, maguktól olyanok). Aztán van az én kutyám, akit régen a tenyésztője hordott kiállításokra. Annyira nem bírta az egész hercehurcát, hogy azt a tenyésztő is belátta, és inkább családi kutyának adta. :)

Valószínűleg a kutya, aki a képen van, nem ellenkezik. Ha harapna, idegesen vicsorogna, feltételezem hogy a gazdája nem erőltetné rá az ezredik ruhácskát. Ha mégis, akkor az tényleg állatkínzás. A kis méretű kutyák eleve idegbetegek (erős túlzás, nem komolyan mondom), felesleges stressznek kínzás kitenni őket. Ha az öltöztetés csak fizikai, lelki bántalmazással érhető el, akkor még jobban állatkínzás.

2018. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok senkinek sem rosszat, én személy szerint úgy látom a kutya fején,hogy nem élvezi, de nem ismerem sem a gazdáját, sem a kutyát, nem ítélkezem, nekem ez jött le.

Ettől függetlenül nem szimpatikus az egész, ezt továbbra is tartom, de ennél a kérdésnél bővebben nem óhajtanék vele én sem foglalkozni.

2018. júl. 25. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel a legtöbb kutyás sport nevezhető kínzásnak. Ott is neha érdekes pózban kell lennie a kutyáknak.

Vannak a tipikus showkutyák, akik élvezik, hogy mutatják őket. Nem kell kényszeríteni egyszerűen szeretik :)


Ha rákényszerítve van a kutyára, akkor az kínzás. :(

2018. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a képeket. Én ebben semmi extrát nem látok.

Az első képen szimplán csak be vannak öltöztetve. A másodikon simán csak ül és fel van téve a lába a kormányra. A harmadikon pitizik és látszik a kis fején, hogy boldog.(ezt a kutyák maguktól is csinálják) A negyediken a kisebbik kutya egyszerűen csak rá van téve a motorra, a nagyobbik meg ágaskodik egy kicsit.

A kutyákat sok mindenre meg lehet tanítani. A cirkuszokban ennél frappánsabb mutatványokra is képesek. Láttam már gördeszkázó kutyát is. Szerintem ez nem olyan borzasztó. Van egy csomó kutya, amelyik szeret a középpontban lenni és kis trükköket tanulni.

Nekem se szokásom milliószor lefotózni a kutyámat ezer pózban, de ha valakinek ez a hobbija, szerintem azzal sincs semmi baj. Ezt a beöltözős pózolgatást, úgyse lehet olyan kutyával csinálni, amelyik utálja az egészet.

Szerintem ez nem állat kínzás. Egyszerűen egy feladat, amit a kutya végrehajt. "Maradj így", ennyi. Nyilván nem órákig tart egy fénykép elkészítése. Mivel tulajdonképpen dolgozik a kutya, gondolom jutifalatot is kap egy-egy pózért. Valamint a gazdája folyamatosan ráfigyel, szóval simán lehet, hogy az egészet játékként fogja fel. Van kutya amelyik alkalmas erre, van amelyik nem.

2018. júl. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most akkor ha az én kutyám meg felveszi a ruhámat magától, akkor én is állatkínzó vagyok?

Én ebben semmi kínzást nem látok, hiszen fájdalmat nem okoznak neki.

2018. júl. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a lényeg az, hogyan tanitotta be ezeket a kutyának. Ha veréssel akkor kinzás.
2018. júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólóknak. Nem tudjuk, hogy hogyan veszi rá a kutyát egy-egy pózra. Amennyiben pozitv megerősítéssel, akkor nyilván nem kínzás.


Ettől függetlenül nekem nem tetszenek ezek a képek. Egy kutya szerintem ne motorozzon, ne üljön játéktraktoron. De amiket te linkeltél az csak pár, millió természetellenes helyzetben van lefotózva ez a kutya. És most hozott egy kicsi kutyát is, vele is ugyanezt csinálja, nekem ez nem szimpi.


Szerintem egy ilyen kép sokkalta aranyosabb:

[link]


De ez csak az én véleményem.

Hobbyból kutyákat fotózok, tapasztalatból tudom, hogy a "hirtelen elkapott", nem beállított, természetes képek a sikerülnek a leggyönyörűbbre, legbeszédesebbre. Azok a képek átadják egy kicsit a kutya személyiségét. Ezek a képek engem nem érintenek meg, olyan semmilyenek. Komolyan, mintha a kutyának semmi személyisége nem lenne, csak egy bábú lenne.

2018. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!