Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet mérgezés?

Lehet mérgezés?

Figyelt kérdés
Ha megmérgeznek egy kutyát, az elofordulhat, hogy csak 4-5 nap után hal meg? Tunetek: alig tud menni, nagyon liheg, sárga szem, felpuffadt has, nemtud pisilni, hányás, enyhe hasmenés. Orvos látta, viszont szóba se hozta a mérgezés lehetoségét.
2018. júl. 26. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az orvos nem mondta,akkor nyilván nem. De azért ne adj neki xilitolt..mer 1-2gramm elég.
2018. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos meghalt :( amikor megjelentek az elso tunetek, 4 napra rá :(
2018. júl. 26. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:

A patkányméregnél (véralvadásgátló) lehetséges, hogy csak több nap után pusztul el az állat, mert pont az a cél, de ebben az esetben a hányás, hasmenés, bágyadtság mellett elvileg a (be)vérzés és nagyon világos nyálkahártya is a tünetek között lenne. Az állatorvos nagy valószínűséggel felismerné. Más mérget hirtelenjében nem tudok, ami 4-5 nap után hat, sárga szemnél májbajra tippelnék (gyógyszert, mérgező növényt nem ehetett?), de a babéziózis is tud - azt hiszem - hasonló tüneteket produkálni, viszont ott magas láza is lenne. De ezekhez az állatorvos jobban ért, mint én, szóval csak tippelgetek.

Jobbulást a kutyának!

2018. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elküldés után olvastam csak, hogy elpusztult. Ebben az esetben a gazdájának kívánok jobbulást!

Az orvos mit mondott? Láz, vérrel kapcsolatos problémák nem voltak? Kullancs szokott benne lenni?

2018. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

láza nemvolt, fokozatosan volt mérve neki. és apu pedig boncoltatni nem akarta, mert hogy nemszeretné bolygatni a testét, így egyböl ellet hamvasztva :( de nemmondott a doki semmi konkrétat, mivel az nap reggel kellett volna jönnie levenni a vért, mikor meghalt :( de elözö nap mikor kijött, mondta, hogy a májával lehet valami, a sárga szem végett, de a mérgezést szóba sem hozta, gondolom azért az orvos felismerte volna ha arról lett volna szó.

itt ott volt benne kullancs. én gyanakodtam erre is egyébként, hogy nem lehetett-e kullancstól

2018. júl. 26. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem babesia volt. Nem veletlen kell a kullancsok ellen védkezeni...
2018. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!