Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kis husky. Mit tegyek?...

Félős kis husky. Mit tegyek? |8 hetes|

Figyelt kérdés
4 napja van nálunk a kis husky. 8 hetes. Egészséges , semmi baja , ezsik , rendesen. Junior száraz tápot adunk neki. Viszont nagyon félős, ha közelítünk hozzá befut egy sarokba vagy valami szűk helyre. Ott meg tudjuk simogatni, de csak akkor jön elő, ha nincs ott senki, távolságot megtartja, és ha közelítek hozzá egy idő után távolodik. Nem tudom ide hívni , de Még magától se jön 3-4 méternél közelebb, de ha sokáig egyedül van nyűszít , valószínűleg igényli a társaságot. Van mikor ha útját állom r ugat, de megharapni egyszer sem próblát! első két éjszaka sokat nyűszített, tegnap nyugodt volt éjszaka. Megkell szoknia az új helyet? Idővel jobb lesz? Jutalom falat? Mivel csalogassam közelebb magamhoz? Tanácsokat elfogadok!

2018. júl. 26. 12:50
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért elnézést!
2018. júl. 26. 12:53
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy írtad 4napja van nálatok, hadd had szokja meg a környezetet, minden új neki, hiányzik a mami. Játsz sokat vele, találd meg a kedvére való játékot, hívd a nevén, adj neki finom falatokat, szeressd!!!!!☺
2018. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az alomban hogyan viselkedett?
2018. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%

Ne aggódj! Idővel meg fogja szokni, persze új neki még minden és hiányzik az anyukája. Egy-Két hét múlva meg már nem tudsz tőle lépni se annyira fog követni mindenhova. Próbáld jutalom falattal előhívogatni és ha oda megy simogasd meg ,hogy lássa nincs mitől félnie. Próbálj mindig a kedvében járni , játssz vele. Ha van másik kutyád akkor játssz azzal a kicsi előtt ,hogy lássa hogy nincs mitől félnie.


Remélem hamar megbarátkozik a kutyus.

2018. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Ne pátyolgasd.

Éld a mindennapi életedet. Majd megszokja

2018. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%
Mėg nagyon pici , biztos hiányolja a családját . Hadj neki időt , ne erőltesd , majd közeledik ő feléd :)
2018. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Tudom, hogy most le leszek pontozva, de ez nem egyszerűen annyi, hogy hiányzik a megszokott környezete. Kölyökkutyák viselkedését teszteltem az ELTE-n, ilyen jellegű viselkedést csak nagyon alulszocializált kölyköknél tapasztaltam, akik nem ismerték közelebbről az embert, nem volt emberrel pozitív kapcsolatuk. Normális esetben a kutyakölyök keresi és előnyben részesíti az ember társaságát. Szóval szerintem a kutyus vagy nem lett rendesen szocializálva, nem látott embert sokat, maximum csak takarították a helyét plusz kaját kapott, vagy a másik eset, hogy érte valamiféle trauma.

Törzskönyvvel vetted, tenyésztőtől?

Kérdező, mindenképpen pozitívnak kell lennie számára a közelséged. Ugye nem kint van, udvaron, vagy olyan helyen, ahol ti nem vagytok ott rendszeresen? Mert ha igen, akkor vigyétek be szobába. Lehetőleg kisebb helyiségben legyen együtt veled, de ne zaklasd, csak kedvesen próbáld csalogatni, beszélni hozzá, jutalomfalattal kínálni, és a jelenlétedben egyen. Fontos, hogy negatívumot most ne kössön hozzád, ez azt jelenti, hogy semmiképpen ne fenyítsd, ha rosszat csinál, maximum finoman szólj rá pár napig. Egy helyiségben is aludjatok! Idővel jobb lesz, meg kell szoknia, de látszik, hogy sok foglalkozást is igényel. Sajnos látatlanban nem tudok többet mondani, de hasznos lehet szakértőt kihívni, ha van olyan kutyakiképző pl. a közeletekben, aki házhoz hívható és problémás kutyákkal foglalkozik.

2018. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván idő kell neki. De ez nagyon nem normális! Egy egészséges kölyök csak az emberrel akar lenni, nyitott, magabiztis! Vagy nagyon ideggyenge, vagy nulla szocializációt kapott. Bármelyik is áll fenn, arra utal, hogy rossz fajta szaporítótól van. Miért vettél ilyen kutyát? Milyen helyről hoztad el? Ott hogy viselkedett? Neked mekkora tapasztalatod van problémás kutyák nevelésében? A leírtak alapján semmi. Ez így nagyon nem lesz jó!
2018. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok első "kutyám" , de nem csak az enyím , én találtam ki , hogy legyen. De szüleim ugyan úgy segítenek gondozni és nekik már volt elötte rengeteg kutyájuk. Szóval én tényleg nem vagyok ebbe profi , de utána olvastam a fajtnák.
2018. júl. 27. 08:52
 10/24 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy az alomban , hogy viselkedett, de most van , hogy napközbe órákig bent van valami kis helyen és fekszik. Este viszont jobban felélénkül, és ha egyedül van mindent elhord amit talál.
2018. júl. 27. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!