Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyát tud az ember jól...

Hány kutyát tud az ember jól tartani? (Csavart kérdés lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A kérdés csak érdeklődés nem tervezem több kutyust (kettő van).

Szóval mondjuk van egy nagy kert, ami kutyabarát, benne fürdési lehetőség nyáron a kutyáknak, sok rész, ahol tudnak szaladgál gazdival tanulni.

Prémium minőségű tápot kapnak, napi séta kerten kívül, kinti-benti kutyák. Szabadidő mondjuk rengeteg van, mert a gazdi otthon dolgozik rugalmasan.

És mondjuk tegyük félre a pénzt (tegyük fel, hogy ez az adott személy megteheti, hogy orvoshoz vigye, és minden, ami kötelező beadassa, kullancs védelem stbstb)

Tényleg kíváncsiságból, de röviden fogalmazva egy gazdag kutyabolond ember mennyi kutyát tudna tartani, ha akarna? Úgy, hogy közben a kellő foglalkozás, tanulás stb minden benne legyen.


2018. júl. 26. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Igazából ha mást is (akár fizetésért) belevon a kutyák fárasztásába, sétáltatásába és nevelésébe akkor gyakorlatilag akármennyit ezek alapján. És itt már ott tartunk, hogy olyan, mintha egy kutyamenhelyről beszélnénk attól eltekintve, hogy nem örökbe adásig vannak nála a kutyák, hanem életük végéig.
2018. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Vannak helyi rendeletek, nem lehet akárhány kutyát tartani csak úgy.
2018. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Fú ez egy összetett kérdés. 10 malinoissal pl rengeteget kell foglalkozni, így egy kutyára fordított minőségi foglalkozást jobban be kell osztani, mint ha mondjuk 10 mopszról lenne szó.
2018. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így 10-12 kutyát elvállalhat ha ezt így tudja is tartani minden költséggel együtt úgy hogy a kutyák kultúráltan tudnak viselkedni. Egyébként baromi nehéz lehet, el se tudom képzelni. Nekem néha ez a kettő is sok :D
2018. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat ismerek akinek 5 kutyája van. Az egész élete köréjük épül fel. Mindegyik jólnevelt mert suliba járnak és tényleg látszik rajtuk,hogy sokat foglalkozik velük. De ahogy meséli tébyleg minden szabadidejét a kutyákra fordítja és csak olyan programokat szervez, amire a kutyák is mehetnek. Neki ez láthatólag rendben van így, teljesen boldog, a kutyák is azok.
2018. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
12 kutya - egész falka.
2018. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 10kutyám van :))
2018. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem kis pénz lehet az etetés/itatás, oltások, chip, nyakörvek, szájkosarak. Biztos nagy terület kell ennyi ebnek.
2018. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Utolso elotti vagyok. Havi olyan 25ezer korul van az etetesuk, benne vannak a vitaminok amiket szednek. Inni hat istenem most megisznak napi 2tal vizet xd nyakorveket meg porazokat meg igazabol eleg egyszer megvenni, bar nekunk eleg sok van, ham nyakor poraz, Juliust hasznalunk, hatekokat is igazabol 2havonta veszek egy ujat, az oltas meg csak evente 1x feregtelenitoert meg szoktunk kb 500ftot fizetni negyed evente. Plusz a kullancs elleni cseppet kell megvenni 3havonta, az kb 6ezer az ksszes kutyara. Olusz meg a juti falik. De egy gyerekre se mondod, h biztos sok penzt visz xd pedig aztan sztem egy gyerek tobb penzt bisz mint 10kutya xdd
2018. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ a kutya igényétől és fajtájától. Vannak a nagy testű lomha kutyák, akik ugyan nem futnak a labda után, és vannak az örökmozgó középtermetűek. Nekem jelenleg három van, kettő kb. 6 éves, középtermetű virgonc, és egy mentett 17 éves, akibe már hálni jár a lélek. Semmit nem csinál ez utóbbi, legalább is szándékosan nem foglalkoztat, ő már nem fut labda után, cserébe bepisil, bekakil, és válogat. Konyhai maradékon élt 17 évig, és adhatsz neki bármilyen prémium tápot, neki bizony főzni kell, amit elég nehéz kitalálni napi szinten. Szóval így épp elég most a három.
2018. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!