Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek rá, hogy megegyék?

Mit tegyek rá, hogy megegyék?

Figyelt kérdés

Vettem közel 22 ezerért ilyet:

Hill's SP Canine Mature Adult Light Chicken kutyatáp 12 kg (idős túlsúlyos kutya számára)

És a két kutyám közül egyik sem eszi, undorral elfordulnak, az egyik még ki is köpte azt az egy szemet, amit belekönyörögtem.

Nem vagyunk különösebben pénzes emberek, szóval, nagyon el vagyok kenődve.

Mit tehetnék rá, amitől hajlandók lennének megenni, de nem hizlal? Nem vészesen vannak elhízva, de mióta megöregedtek kevesebbet mozognak és rakódott rájuk szépen.

Vagy ne adjak addig nekik semmit, míg meg nem eszik?

Idős kutyák, nem biztos, hogy jót tesz nekik az éhezés ...(?)... mi lesz, ha megbetegszenek?


2018. júl. 26. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
A kutyák nagyon jól bírják az éhezést, simán elvannak 2-3 napig. De ha nekem ilyen problémám lenne akkor valami húsleveslé szerűséggel leönteném. És szép fokozatosan csökke teném a lé mennyiségét
2018. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyik napról a másikra kéne tápot váltani. Először kapják azt a tápot, amit mindig, egy kevés újjal. Aztán fele-fele arányban, aztán már háromnegyed új táp, negyed régi, a végén pedig csak az új.

Amúgy pedig leöntheted pörköltszafttal, húsleves lével, ilyesmi..

2018. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Ez olyan mintha neked a hamburger után brokkolit kinálnanak fel. A jó minőségű tápokban nincs ízfokozó. Így a kutyának ( hiába jobb az összetétel) nem ízlik annyira. Van az a szép mondás,hogy étel mellett kutya még nem halt éhen. Simán kibírnak minden probléma nélkül 4 napot is kaja nélkül. Hidd el ha éhes lesz megeszi. A gyerekeket sem hagyjuk,hogy csak azt egyék,amit szeretnének. Az átvezetés időszakában egy kis konzervel ( 1 evőkanál) és nagyon pici vízzel keverd össze. Majd fokozatosan csökkentsd ennek a mennyiségét.
2018. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyik nagyon hasznos tippet!

(Nagy sóhaj ...)...és holnap elkezdem a kísérletezést, hogy melyik válik be nálunk.

2018. júl. 26. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az élőflórás natúr joghurtot javasolnám, elég egy kis joghurt fele is, ez segíti az emésztését is és a pörkölttel, húsleveslével ellentétben nem fűszeres, nem zsíros, szerintem egy próbát megér, nekünk bevált. Mi is próbáltuk az egészséges kutya táp mellett nem hal éhen dolgot, de az én kutyám azt csinálta, hogy csak akkor evett, mikor már nagyon éhes volt és utána 2-3 napig megint semmit, közben látványosan lesoványodott, ezért végül úgy döntöttem, hogy inkább megízesítem neki kicsit a tápot.

Ha a joghurt nálatok mégsem válik be még valamilyen halolajat (lazac, csukamáj) javasolnék, az a legtöbb kutyusnak ízlik :) Mi caniprem táplálékkiegészítőt vettünk (ha esetleg érdekel innen lehet rendelni: [link] ebben van halolaj és ízületvédő por is, ami szintén hasznos lehet egy idős, túlsúlyos kutyusnak és nem is vészesen drága, 6000ft a nagyobb kiszerelés, ami sokáig elég, de nem ismerem az összes ilyet, lehet, hogy van jobb ár/érték arányban.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok: a húslevest speciel mindig úgy készítem, hogy fűszerezés előtt veszek ki a kutyának egy kisebb lábasba. :)

Az én kutyámba pl. lehetetlen lenne beimádkozni a natúr joghurtot. De lehet, hogy a kérdezőnek megér egy próbát.

2018. júl. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Joghurt, kefir, nem zsíros csontlé: külön kutyának szoktam főzni megmaradt csontokból, jó alaposan meg kell főzni, a csontokat kidobod, a levet pedig több adagban tudod adni, akár le is fagyaszthatsz belőle. Ha zsíros lenne, akkor azt miután kihűlt a főzés után, a tetejéről le tudod szedni.


Pörköltszaftot, húslevest én sem javaslok. Halolajat szintén nem. Mivel pont fogyasztani szeretnétek őket.

Egyszerre inkább kapjanak kevesebbet, ha leöntöd valamivel a tápot, mert utána már nem jó sokáig eltartani, és ha nem eszik meg, ki kell dobni. Ha a kevesebbet megeszik, akkor legközelebb kaphatnak kicsit többet, míg el nem éred azt a mennyiséget, ami a normál adagjuk lenne.

Az nem baj, ha kevesebbet esznek, éhen halni nem fognak, és úgyis a cél a fogyasztás. arra viszont figyelj, hogy ne kapjanak etetések között nasikat, mert akkor majd fütyülnek megenni a rendes kaját.

2018. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akiknek még nem köszöntem meg azoknak is nagyon köszönöm, hogy foglalkoztak a problémámmal!

Eddig nem sikerült megoldanom.:(

A kefires variáció nem jött be, mert amúgy sincsenek tejes dolgokhoz szokva, tehát otthagyták.

Volt itthon vadasmártás, abból tettem rá egy kicsit, némi marhahús cafatokkal közte, hihetetlenül ügyesen lenyalogatták, kipiszkálták a húst, de a bogyók ottmaradtak és szemrehányó képpel jönnek-mennek azóta is a tál mellett, hogy milyen éhesek,

Holnap direkt húslevest főzök, kipróbálom azzal is, majd ha az sem, akkor egy zárható edényben összekeverek a régi tápjukkal egy adagot, hogy vegye át a szagát és megpróbálom úgy.

Kétségtelen, hogy így natúrban nekem sem kellene, mert gyakorlatilag egy enyhén enyvszagú, parafadugó külsejű és állagú cucc, semmi étvágygerjesztő nincs benne.

2018. júl. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!