Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős kutyatartás városi...

Felelős kutyatartás városi kislakásban? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A barátnőm kiskutyát szeretne karácsonyra. Mivel még nyár van, addig remélem kapok pár véleményt. Nos, a helyzet az, hogy én nem szeretnék, több okból is kifolyólag: 1. A lakás elég kicsi, 36m2, ebből két helyiségben tudna csak valamit "mozogni", a többi télen ajtóval le van zárva, mert hideg van. 2. Nincs fekhely kialakítására alkalmas rész a lakásban. 3. Reggel fél 9 és délután 3 óra között soha nincs otthon senki, mert csak ketten vagyunk és mindketten dolgozunk (kivéve persze a szabadnapokat, amiből az egyik fixen a vasárnap és a barátnőmnek nincs is több, én pedig a szabadidőmet nem feltétlenül kutyapesztrálással akarom tölteni). 4. A kutyatartással párhuzamosan sok kompromisszumot kell kötni, amikre én nem vagyok hajlandó. Senki ne értsen félre, állatbarát vagyok, egyszerűen csak nem kérek az állattartással járó hátrányokból.


Szerintem ennyi érv elég is, mit tanácsoltok?



2018. júl. 30. 08:36
1 2
 1/12 compactegon ***** válasza:
85%

ha élből ellenzed, nem sok értelme van nekiállni. vagy a kapcsolatotok megy tönkre, vagy a kutya megy valamerre (sajnos ez a jellemző).

egyébként előnyei is vannak az állattartásnak, de szerintem te ezt már magadban eldöntötted. függetlenül attól, hogy megannyi különböző fajtájú kutyából válogathatsz, és az egyéni vesen-ről nem is beszéltem. szerintem így NE.

2018. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
ha igy érzed, akkor csak nyűg lesz a helyzet, ne engedj belőle. másrészt nem is való egy városi kis garzonba kutya. Mindenkinek kinlódás
2018. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 compactegon ***** válasza:
79%
utolsó, ez egyszerűen nem igaz. akár agarakat is tarthatsz panelben, ha tud napi 20-30 percet futni. hidd el, jobban érzi magát a kutya a családban, ahol a helye van, mint 6 hektáron egyedül, vagy a kertben láncon.
2018. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Családban lehet, hogy jobban érzi magát, de ahhoz a csaladnak otthon kéne lennie. Nem hinném, hogy jól érezné magát hosszú órákra bezárva.
2018. júl. 30. 09:23
 5/12 anonim válasza:
23%
Kedves kérdező szerintem jobb ha nem vállalsz terhet a nyakadba. Tudom milyen érzés, de egy teher lehet és a kutyusnak sem lenne jó. Szerintem egyébként csak kertes házba való kutya. Úgy gondolom hogy kis kutyának is szüksége van nagy térre. Meg ugye sokat kellene foglalkozni vele . Remélem a legjobb döntést hozod végül :)
2018. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
1) Nem vagyok a "panelkutyatartás" híve, de ha jól választotok kutyát, akkor azt 36m2-en is lehet, ha rendszeresen viszitek sétálni. 2) Fekhely: valahogy biztos megoldható. 3) 6,5 órát egy felnőtt kutya szerintem kibír egyedül, pisi nélkül, ha előtte lemozgatták és elvégezte a dolgát, a kicsinél az elején majdnem biztos, hogy lesznek balesetek. 4) Na, ez viszont gond. Ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy semmilyen kompromisszumot nem vagy hajlandó kötni, akkor szerintem ne legyen kutyátok. Viszont ha velem ezt így közölte volna a barátom (aki egyébként nem kutyás), akkor valószínűleg szakítok vele, mert egy gyerekkel később sokkal komolyabb változások járnak és lehet abban valami, amikor azt mondják, hogy az állattartás kicsit felkészít a gyerekkel járó felelősségre. Nálunk egyébként azt lett, hogy az ő szempontjait is figyelembe vettük a kutya kiválasztásánál, én foglalkozom vele, de rá is ugyanúgy hallgat.
2018. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
43%
#6 válaszoló szerintem az hogy kutyát nem szeretne, nem biztos hogy gyermeket sem. De ha esetleg fiatal, akkor meg miért akarna gyereket? Egyébként én sem kutyát, sem gyermeket nem vállalnék kis lakásban. De természetesen ez csakis rajtad múlik kedves kérdező ! :)
2018. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Veraaa05 ***** válasza:
58%

Kutyát ajándékba nem veszünk!

Egy kistestű kutya(pl.:egy csivava)elférne a lakásban.

A hálószobába vagy a konyhába esetleg a nappaliba pl. nincs olyan rész ahova letehetnétek a fekhelyét?Egy kiestestű kutya(ahogy fent is említettem)csivava nem foglal sok helyet.

Egy kölyköt még 1-2 óránként le kell vinni,hogy megtanulja a szobatisztaságot és 6 órán keresztül nem fogja kibírni csak 6-7 hónapos korára.Míg kicsi mindig ott kellene lennie vele valakinek sétáltatni,foglalkozni vele.A kutya a barátnődé lenne,de mivel ha ő nincs otthon neked kéne foglalkozni vele tehát mindkettőtöké lenne.Abba meg nem halsz bele ha leviszed sétálni és játszol vele.Szerintem az se lenne jobb ha a kutya unatkozna és rongálna.Akkor már inkább foglalkozok vele,minthogy tönkretegye a lakást.Ajánlom a kongot az is letudja foglalni valameddig.

Ha nem kérsz az állatartással járó hátrányokból akkor ne legyen kutyátok,de mit gondolsz hátrányoknak?Többet kell takarítani mondjuk az is hátrány(kivéve ha hipoallergén kutyát választotok pl.:yorkie,bichon).Viszont több előnye,mint hátránya van pl.:rengeteg örömet tud okozni.Egy kutya nem 2-3 évre szól hanem 12-15-re.

Fontos,hogy mikor kiválasztottátok a kutyát minél többet tudjatok meg róla.Olvassatok utána alaposan,készüljetek fel rá,szerezzetek be mindent!Nagyon fontos még a jó tenyésztő!Szaporítotól TILOS kutyát venni,mert ideggyenge,beteges,a fajtára nem hasonlító kutyát kaphatsz!Igaz,hogy olcsóbb,mint tenyésztőtől,de később megfogjátok bánni.Beteg lesz,az állatorvosi kölcség meg drágább lesz,mint tenyésztőtől egy egészséges kutya!Nem minden tenyésztő jó.Sok időbe telhet megtalálni egy jó kennelt,de megéri.A jó tenyésztőnél a szülők szürtek,tk-sak,általában versenyekre járnak,a kiskutyáknak mind2 oltása megvan,chippelve vannak,garanciát is adnak rájuk.

Ha meg nem fontos,hogy fajtatiszta legyen nézzetek szét a menhelyeken és a fajtamentésnél.

Remélem segíthettem és jó kutyázást!

2018. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Veraaa05 ***** válasza:
47%
*kistestű*Bocsánat
2018. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Remekül lehet városi kislakásban is kutyát tartani, pláne kistestűt. Ma már egyre több a kutyabarát munkahely is, ahova akár magával viheti a gazdi a jól szocializált, megfelelően viselkedő kedvencet. Továbbá egy felnőtt kutya valóban kibír 6,5 órát simán, ha előtte és utána normálisan van foglalkozva vele, séta, és amit még igényel, ami persze fajtától is függ.

DE!

Ajándékba, pláne karácsonyra nem adunk kutyát! Főleg nem adunk úgy barátnőnek, hogy azt sem tudjuk, hogy életképes lesz-e a kapcsolat annyi ideig, ameddig egy kutya/cica elél, és ha szétmennénk, akkor pontosan mi lesz a kedvenccel? Gondoskodna-e róla felelősen a barátnőd akkor is, ha szétmennétek és teljesen az ő gondja maradna a kutyus? Ő vajon mennyire van tisztában azzal, hogy mivel jár a felelős kutyatartás?


A kutyatartással párhuzamosan kötött kompromisszumokkal kapcsolatban: egy párkapcsolatban is elég sok kompromisszumot kell kötni, főleg, ha együtt is éltek. A kutyatartás sem rosszabb. Viszont az nyilvánvalóan látszik, hogy te mennyire a kutya ellen vagy, és így szerintem ne legyen. Abba is gondolj bele azért, hogy lehet, hogy ez a kapcsolatotok végét fogja jelenteni, ha nem is most rögtön. Ha a barátnőd ugyanis évek óta kutyára vágyik, akkor előbb-utóbb biztosan konfliktust okoz, ha miattad nem lehet, mert te nem hagyod. Ha valaki a szívében kutyás, az hosszú távon olyan párt érdemel, és olyannál is köt ki, aki ezt legalább tolerálja, valamennyire megérti, és minimálisan támogatja is.

2018. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!