Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értessem meg a barátnőmme...

Hogy értessem meg a barátnőmmel, hogy milyen a felelős kutyatartás?

Figyelt kérdés

Kisgyermek korunk óta barátnők vagyunk. Már ő is a párjával él, és én is. Neki kiskorában volt utoljára kutyája, egy gyönyörű németjuhász. Nyáron mikor pancsoltunk a kertben a kutya is mindig beszállt, legalább ő is lehűlt.

Na szóval, akkor még barátnőm anyukája etette, és persze ő fizetett mindent.


Nekem most kettő kutyám van, és imád átjárni hozzánk, imádja alkalmazni az új trükköket, amiket tanítok a kutyáimnak. Imádja őket, sokat játszik velük.

Hatalmas állatbarát, de viszont felelőtlen.

Mondta, hogy ők is szeretnének egy nagy kutyát (fajtában még nem egyeztek meg a párjával).

Mondtam neki, hogy de ugye ivartalanítani fogod?

Erre azt válaszolta, hogy semmi esetre sem. Sőt, még lehet kölyköket is akarok, de még nem döntöttem el. Mivel tenyésztő biztos nem lesz, így maximum szaporító lehet.

Akkor nekiálltam elmagyarázni, hogy ez miért rossz, és miért nem játék. Kicsit felhúztam magam, és akkor rákérdeztem, hogy mivel etetné, mivel védekezne az élősködők ellen stb.

Az etetésre azt mondta, hogy semmiképp nem barfozna, és nem is fizetne túl sokat a tápért sem. (itt már elvesztettem majdnem a türelmemet)

Élősködők ellen meg valami nem emlékszem pontosan milyen kenőcsöt mondott..

Kertes házban laknak, de azt mondta heti 1x vinné ki egy órára sétálni.. (itt telt be teljesen a pohár, és elkezdtem belemenni a költségekbe, ami a kutyával jár, de az ember szeretetből, és felelősségből megteszi)

-bolha kullancs nyakörv, szúnyog elleni cseppek, prémium táp, ivartalanított mindkét kutyám (itt elkezdtem sorolni az indokaimat, hogy miért, de ő csak a szemöldökét emelgette..) nagyon sok séta (NAPI séta), játékok, tanítás stb..

Majd mondtam neki, hogy rendben van, hogy átjössz, és mondjuk fél évente hozol egy játékot a kutyáimnak, ez aranyos is tőled, de a kutya nem kerti dísz, és nem játékszer, hanem egy érző élőlény, akit nem szaporítunk, és normális körülmények között tartjuk.


Őszintén szólva felálltam, és kimentem cigizni. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyire felelőtlen, és hogy nem lenne képes normálisan a kutya gondját viselni.

Nem sokkal később hazajöttem, mert nem tudtam jóképet vágni erre a hozzáállásra.

Hogy mutassak jobb példát?

Mi a fenét csináljak?

Nem akarok beleszólni, de így egyenesen rossz sorsa lenne :( még az a szerencse, hogy a láncot nem mondta, arra tudom hogy nem lenne képes..


2018. júl. 30. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Tudod melyik kutyának van rossz sorsa? Az elhanyagolt, kikötött, vert, éhező kutyának.


A barátnőd kutyájának csak nem a legszuperebb sorsa lenne, hanem egy közepesnél jobb(szeretet, gondoskodás, jóllakottság, ápoltság, orvosi ellátás nagy saját tér és heti séta). Más kutyák ölnének ilyen életért.


Az ivartalanítást meg fogják még gondolni, ha tinikorba ér a kutyájuk és mindent magáévá akar tenni, meg szõkdõsne a kerítésen.


Pár kiskutyában sincs semmi rossz, amíg a gondjukat viselik. Talán őket majd ivartalaníttatnák. A keverék kutyusokkal sincs semmi gond.


Szerintem a legcukibb és számomra legideálisabb kutyus egy uszkár és egy tibeti terrier keverék lenne.

2018. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen egyetértek a kutyatartási elveiddel, de ha így állna hozzá a terveimhez valaki, ahogy te a barátnődéhez, ne tudd meg hova küldeném. Azzal, hogy okoskodsz, felelőtlennek nevezed, minden apróságba belekötsz, és a végén sértődötten ott hagyod, legfeljebb annyit érsz el, hogy máskor nem beszéli meg veled.

Próbálj először a fontosabb dolgokra koncentrálni. Nem olyan nagy baj, ha a kutya közepes minőségű tápot eszik, mintha betegséget kapna egy kullancstól. Sokkal kisebb gond, ha heti egyszer megy csak sétálni, mintha feleslegesen szaporítják. Az érzelmi és fizikai gondoskodást egy kertben is megkaphatja, ha rendesen foglalkoznak vele.


Az előzőnek igaza van abban, hogy sajnos nem mindenki tökéletes kutyatartó. A barátnődnél átlagos élete lenne, amin fokozatosan lehet változtatni. Ha meglesz a kutya és elkezd kötődni hozzá, ő is jobbat akar majd neki. Nem érdemes már most összeveszni a kutyatartáson. Inkább próbálj meg kitartani mellette, mindig a pozitívumokat kiemelni, hogy ha kérdése lenne, hozzád bátran fordulhasson.

2018. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha amúgy értelmes és jó szándékú ember, akkor idővel úgyis rájön vagy ráébresztik, ha kevés a séta, jobb táp kellene stb., csak ehhez néha kell valaki, aki tapasztaltabb a témában és nem durván, de szükség esetén megmondja a véleményét. Szóval én nem rúgnám vele össze a port, mert lehet, hogy később jobban tudsz segíteni, hogy a kutyának jobb élete legyen.

Gyerekkoromban a mi kutyáink sem kaptak prémium tápot, bolhanyakörvet és más "úri huncutságokat", az egyiknél még a fedeztetés is felmerült (nem lett végül). Aztán idővel változtak a dolgok.

2018. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne mindent akkor átbeszélni, amikor már benne van a dologban. Nem baj, ha Pedigree szintű tápokkal kezdi etetni, ha tényleg felelős gazda, akkor előbb-utóbb úgyis előjön a téma, hogy nincsenek-e esetleg jobb tápok? Az ivartalanításon is el fog gondolkozni, miután rájön, hogy körülötte mindenkinek a kutyája ivartalan. Kutyavásárlás előtt ezek a dolgok nem szoktak összeállni fejben egy kezdő esetén. Viszont kutyaiskolába mindenképpen vigye el, hogy lássa mások hogyan törődnek a kutyáikkal! Az elég ahhoz, hogy elgondolkozzon ezeken a dolgokon. Ha csak házikedvencként kívánja tartani és más kutyásokat messzire elkerül, akkor annak a kutyának szörnyű sorsa lesz nála...
2018. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!