Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszóltak, mert rövid pórázon...

Beszóltak, mert rövid pórázon vittem a kutyát?

Figyelt kérdés

Állatorvoshoz mentünk épp (nincs baja), és az orvosi rendelő mellett van egy játszótér. A kutyám nem az a tipikus barátkozós típus, meg amúgy is, bejelentkezés után mindig kimegyünk a fűre, ha látjuk, hogy sokan vannak előttünk.


Történet a következő: a kutyám nem támad sosem, de nem szereti a sikítozó kisgyerekeket, megugatja őket. Ezt elkerülve, amikor muszáj elmennünk egy játszótér mellett a kutyám mindig rövid pórázon közlekedik, hogy ne ugasson a gyerekekre. Már megszokta ő is. Amúgy, ha olyan helyen járunk, vagy épp nincs a közelben senki, akkor ki van engedve a póráz (flexi), hogy a kutya tudjon szaladni, és vagy szagolni, dolgát végezni.

Szóval azt, hogy én rövid pórázra fogtam a játszótér mellett a kutyámat meglátta egy idősebb férfi, majd a következő párbeszéd alakult ki:

- Hölgyem! Kérem figyeljen egy kicsit!

- Jó napot, igen?

- A kutyáját engedje ki, ne rövidpórázon tartsa!

- Uram, a kutya ki szokott lenni engedve, csak a játszótér mellett fogom rövidre, mert ugatja a sikítozó kisgyerekeket!

- Jó, de ez meg állatkínzás! A gyerekek majd elszaladnak!

- Viszlát!

És ott hagytam az embert...

Állatkínzó vagyok, mert nem szeretném, hogy a gyerekek megijedjenek?

Vagy, mert pár métert szigorú láb mellett sétáltatom?

A kutyám futtatóba mindig el van engedve!

És naponta viszem este, hogy hagy szaladgáljon.

Emellett, én vagyok a gáz, mert néha a helyzet megkívánja, hogy igen láb mellett jöjjön?


2018. júl. 30. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ne foglalkozz az ilyenekkel. Az idegeskedés árt a szépségnek :D
2018. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Azt hiszem, hogy most csupán megerősítést szeretnél magadnak. Nem vagy állatkínzó, igazad volt. De lehetnél jóval magabiztosabb, hogy ne anonim emberektől kelljen kiharcolnod ezt.


Ettől függetlenül megnevelhetnéd úgy a kutyát, hogy semmilyen körülmények közt ne ugasson gyerekekre. Ne csak rövid pórázon. Egy városi környezetben egy családi kutyával ez a minimum, amit meg kell tenned.

2018. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akárki is volt ez, idióta. Amit csinálsz, nem állatkínzás, hanem állatnevelés. Ezt a szót a legtöbb gazdi hírből sem ismeri.
2018. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek majd elszaladnak :D

Hát nem tudom, ha az én 35 kilós csöpp németjuhászomnak szottyanna kedve megugatni a bácsit, én meg vállvonogatva elengedném, hogy majd a bácsi elszalad, mit szólna hozzá.

Ne idegesítsd fel magad ezen, egy átlag kutyatartónak elég sok idióta beszólást kell hallgatnia, a legjobb, amit tehetsz, hogy elengeded a füled mellett. A kutyát meg valamilyen szinten megértem, hogy sikítozó gyerekeket nem szereti, de ha a láb melletti sétával ezt kontrollálni tudod, és a kutya nem húz, hanem tényleg nyugodtan jön melletted, akkor ebben szerintem senkinek nem lehet kivetnivalója.

2018. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ohh ez mindig is így volt sajnos! Ha hangosan rákiáltottam a kutyámra mert nem fogadott szót, vagy rántottam egyet a pórázon hogy jöjjön már egyből állatkínzó voltam. Persze azt senki nem nézi, hogy a kutyát fegyelmeznem is kellett néha, rácsapni a fenekére egyet és az izgő mozgó, félénk kutyának igenis a rövid póráz kell, mert vagy húzni fog, vagy össze vissza megy. Ne vedd fel az ilyet, és ne azt nézd mit mond, hanem hogy ki mondja!
2018. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Ön felelőség teljes gazda,bár több ilyen ember lenne!

Én macska párti vagyok,sajnos már jártam úgy hogy kutya nekem jött,gazda fütyült rá :/

2018. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes emberek imádják megmondani másoknak, hogy mit hogyan csináljanak meg beleokoskodnak a dolgaikba, miközben a rézfán fütyülő jóisten nem kérdezte őket. (Nyugi, itt is fogsz kapni majd pár kommentet, hogy miért is vagy te sz.ralak)

Na az ilyenekkel nem kell törődni. Az a lényeg, hogy te a kutyádat biztonsággal, rendesen tudd kontrollálni és ne jelentsen veszélyt sem önmagára, sem másra. Pont. Innentől fogva nem pofázhat bele senki.

2018. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus mindent jobban tudó bácsi. Le kell tojni az ilyet. Ha hosszú pórázon lett volna a kutya, az lett volna a baj. Ne is pörögj vele, mindent jól csináltál.
2018. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"- Jó, de ez meg állatkínzás! A gyerekek majd elszaladnak!"

Fúú, én ennél a mondatnál kaptam agyf.t. Ugyanúgy otthagytam volna én is. :D Könyörgöm, a rövid pórázban mi az állatkínzás? Egy rendes sétánál a póráz nincs is megfeszítve, a rövid pórázból a kutya tudja, hogy most a közeledben kell lennie. Ennyi, semmi több. Aki szerint ez állatkínzás arra nem is tudok mit mondani.

2018. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nagyon egyetértek!
2018. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!