Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta az, amelyik...

Melyik kutyafajta az, amelyik szép nyugodtan elvan egyedül otthon, amíg a gazdi dolgozik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tehát lakást vagy házat tervezek venni (amit sikerül) és hát a magyar vizslám közeli barátokhoz költözött, őt nem vihetem magammal lakásba. Ráadásul vendéglátósként nem sok időm van sétáltatni, naponta nagyon maximum 60 perc.

Alapvetően a nagyobb kutyákat szeretem, ahogy néhai nagypapám mondta: ,,A kutya 30 kg felett kezdődik”. De én imádom a kicsi kutyákat is. Kutyás tapasztalatom van, minden kutyát a rokonságban jólneveltem. Tehát olyan kutya kéne, ami lustább az átlagnál, és nem rágja szét a lakást amíg egyedül van otthon. Persze a szomszéd biztos szívesen ránéz egyszer egyszer.

Mondták nekem a golden retrievert, de az egy energiabomba mint a vizsla. A Yorki aranyos és igazi szeretetgbóc, akár döntenék mellette is bár olyan kis apró.


Mit tanácsoltok? Köszi előre is a segítséget.


Légyszíves kulturált stílusban adjatok választ, mert nem kioktatást kérek, hanem tanácsot és tippeket. Köszi. ☺️



2018. júl. 30. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Pedig a vizsla tipikus lakáskutya, főleg a rövid szőre és az emberközpontúsága miatt.


Viszont én őszinte leszek veled, napi egy óra foglalkozás semmilyen kutyának nem elég, főleg ha ez a nagyon maximum. Nekem a kutya szőrét tart ennyi ideig kifésülni, ha vedlik. És nem a mozgás hiánya miatt nem elég, hanem azért, mert társas lények, falkában élnek, egyedül egy kutya sem boldog. Nem tudom, hogy azon az egy órán kívül mennyit töltenél még vele otthon az alváson kívül, de így szerintem az életstílusodba nem illik bele egy kutya. Főleg mivel a vendéglátósoknak nincs hétvége sem, ha jól tudom, apukám az volt, sosem volt itthon.

2018. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
18%
Francia Bulldog, Dalmata meg talán a Beagle
2018. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Két napot dolgozom kettőt pihenek. A 60 percet természetesen a munkanapomra értettem. Ha kicsi a kutya akár elhozom dolgozni is, remek főnökeim vannak, nem poncér hanem pultos vagyok. Egyébként nem egyedül lenne, mivel mindenképp lesz melette egy cica is.


A vizsi valóban álmaim kutyája de sajnos nagyon mozgékony, és szeret bútort rágni meg ilyenek. Vitézkémért is a szívem szakad meg hogy nem lehet velem de sajnos erről szól az önállósodás és a különköltözés. Túl sok mindenről kellett lemondanom az életben, többek közt a ,,kisfiamról” is. Amint meglesz a saját otthonom, minden megoldódik. Köszi a választ. Zöld kéz ✌️

2018. júl. 30. 19:20
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan?

Bent a házban, egy macskával 1 óra foglalkozással semmilyen kutya sem jöhet szoba. Sajnálom, ez van....

Ez bármilyen kutyának kevés lenne. Attól, hogy a yorkie kicsi igazán aktív TERRIER.

2018. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nincs olyan fajta ami garantáltan megfelelne neked. Minden fajtában előfordulnak hiperaktív, és lusta egyedek is. Menj el egy menhelyre, mond el milyen kutyát szeretnél és talán lesz nekik egy olyan amilyenre szükséged lenne.


Bár én jó szívvel azt mondom, hogy ne tarts kutyát. Jó dolog, ha 2 napot otthon tudsz lenni de mi lesz vele a másik 2 napon? Egy lakásban tartott kutyát napi 3x kikell vinni, minden nap. Túl sokat kellene egyedül lennie amikor dolgozol, egy kertesházban kinti-benti tartással eltudom képzelni, hogy működjön de lakásban nem.

2018. júl. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. És a menhelyen a kutyák amikor 24/24 órát kennelbe vannak zárva, mivel jobb ? Mintha a lakásban lenne, meleg/hűvösben és egy puha ágyon aludna ....
2018. júl. 31. 01:53
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről felnőtt lusta kutyust ments meg. Neki az 1 óra is öröm. 😉
2018. júl. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Egy kutyáról már lemondtál, minek egy másik? Ha magasabb lesz az energiaszintje az is jó barátokhoz kerül?


60 perc bármilyen kutyának nagyon kevés. Igen, még a menhelyi kutyának is.

2018. júl. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolso! Lemondott rola...arra nem gondoltal h a szulei kutyaja volt (ezert az ove is) es ott maradt a kutya,mert elkoltozott.
2018. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Bocsanat..ar latom h irta a kerdezo h baratokhoz kerult.

Ihy tenyleg ne legyen kutyad.

2018. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!