Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támadta már meg a kutyátokat...

Támadta már meg a kutyátokat másik kutya? Milyen szituációban? Hogy oldottad meg?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat :€

2018. júl. 30. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen, egy kiszökött nagy, labi szerű kutya támadta meg az én 15 kilós foxi keverékem.

Fordultam volna be az utcán, láttam, hogy a kutya egy 30-40 méterre ott bóklászik a füvön, embert nem láttam. Visszafordultam, hátha nem vett észre. Nézelődtem visszafelé, probáltam higgadt maradni. Úgy tűnt, hogy nem vett észre, sétáltunk tovább, aztán egyszer csak azt hallom, hogy futott utánunk, kis híján elkapta a kutyámat. Megfordultam, próbáltam a kutyámat magam mögé irányítani, de valahogy kibújt a hámjából, és egymásnak ugrottak. Nem harapták meg egymást szerencsére, plusz gyorsan vége lett, olyan 6-7 mp volt a "komolyabb" egymásnak esés. Aztán a kutyám elüldözte a másikat, és visszajött mellém. A másik kutya foglalmam sincs, hogy hova tűnt.

2018. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
100%

Szüleim kisvárosban laknak, sok a szabadon mászkáló, kerítésenkiugráló kutya, így előfordul a dolog. A legrosszabb az volt amikor egy németjuhász jött nekünk, kénytelen voltam lefújni paprikával. Közben a kedves gazdája a (nyitott) kapuban tátotta a száját.

Egyik kertnél volt egy elég gondozatlan kutya, az jött minden alkalommal nekünk de tettlegességre csak egyszer került sor, akkor belerúgtam de egyébként ha ordítottam akkor visszavonult. Szerencsére a mi kutyánk nem ugat vissza, hagy intézkedni. Általában ráordítok a támadó kutyára de ha veszélyeztet engem vagy a kutyámat, gondolkodás nélkül lefújom vagy megrúgom (utóbbit igyekszem nem a lágy részeire, igazából mindig sajnálom is a támadó kutyát mert valójában a gazdája idióta). Menhelyen jártam úgy a múltkor hogy sétáltattam egy kutyát, szembe jött egy csaj egy szintén menhelyi kutyával aki nekitámadt az enyémnek, a csaj pedig nem bírta megfogni. Reflexből olyan hörgést hallattam hogy a környéken lévő 2 másik kutya is leült.

2018. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz :)
2018. júl. 30. 21:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer előfordult :(

Valahogy gépágyú üzemmódba váltottam és beléptem a másik kutya elé és elkaptam a fejêt. Szegény kiskutyámnak mákja volt :(

Minden jelzés nélkül, a tisztás másik oldaláról rontott nekünk a gazdája mellől....

2018. júl. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tacskóval sétáltunk, mikor egy német juhi kirohant a kapuból, a gazdája mellől. Mintha puskából lőtték volna ki. A tacskót felemeltem a póráznál fogva, magamhoz szorítottam és igyekeztem mindig háttal maradni a támadónak. Ugrált fel, próbálta megfogni a tacskót. A gazdinak bele tellett egy időbe, míg felfogta mi van, aztán mikor az ötödik behívásra sem reagált, odajött és a nyakörvénél fogva behúzta a kutyát a házba, közben belerúgott kettőt. :( sosem viszik sétálni sem szegény kutyát, egy pici udvarban éli az életét.


Másik alkalom, amikor a nagytestű kutyámmal sétáltunk, az egyik utcából kirohant két közepes testű keverék. Ilyen elég sokszor megesik, gondolom a területüknek érzik az utcát, ha felgyorsítom a lépteinket, gyorsan visszafordulnak. Ezek azonban nem. Sőt, már morogtak, kapkodtak a kutyám nyaka felé. Rájuk kiabáltam, akkor egy pillanatra visszafordultak, aztán mégsem. Magam mögé húztam a kutyám, pont elé álltam, s amikor az idegen támadt, belerúgtam. Ez is csak egy fél pillanatig volt megoldás, habár ezután az egyik kutya visszavonult. Akkor eszembe jutott, amit egyszer láttam a tv-ben. A kutyával még mindig magam mögött szétterpesztettem a lábaim és felemeltem a kezem, na meg mérgesen néztem. Megijedt, hogy sokkal nagyobb lettem nála és visszafordult, de ahogy mi elindultunk, újra megiramodott, akkor újra elvettem az előbbi pózt s megint visszafordult. Ezt még eljátszottuk 2x, annyi idő alatt olyan messzire jutottunk, hogy nem jött tovább a kutyesz.

Aztán nagyon nagyon megdicsértem a kutyám, amiért ilyen szépen nyugiban maradt és végig figyelte az utasításaim :-)

2018. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jav. Újra felvettem az előbbi pózt.


Egyébként a tacsival azóta hámmal sétálunk. A nyakörvnél megemelés miatt picit fájt aztán neki a torka.

Az utóbbi eset óta mindig azt szoktam csinálni, hogy minél nagyobbnak mutatom magam, s magabiztosan állok, mint egy téglafal. Fontos az is, hogy erre gondolj, ne félj. Ez mindig beválik.

2018. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) Sajnos mi is túl vagyunk egy pár támadáson, és nem kezeltem jól a helyzeteket, azért vagyok kíváncsi, hogy nektek hogyan sikerült megoldani.
2018. aug. 1. 10:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer fordult elő, de szerencsére nem ugrottak össze. A labimmal sétáltam mind a két alkalommal. Először egy német juhász szökött ki egy udvarról. Az enyém beállt mögém, üvöltöttem a másik kutyával, hogy takarodjon, szerencsére a harmadiknál meggondolta magát és visszafordult. Közben egy telepőr pasi, aki végig nézte az egészet, közölte hogy nem segít, mert dolgozik.. Kint állt az utcán, tőlünk két méterre, no comment... A másiknál szintén egy udvarról szökött ki egy közepes testű keverék. Már majdnem megtépte az enyémet, de a gazdája össze szedte végül, ott csak egyszer kellett üvöltenem. Eddig szerencsénk volt.
2018. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg szintén a nagytestűvel sétáltunk (egyébkén dobi), amikor egy máltai nekünkrontott. Egy néni a gazdája, aki általában a biciklikosárban hordja őt, de most csak úgy szaladt utána a kutya. Gondoltam, megyünk tovább csak úgy simán, aztán mikor láttam, hogy a nénire nem hallgat a kutya s képes lenne minket csaholva hazáig követni, leültettem az enyém. A pöttöm meg csak ugatott a kutyám nyakához kapkodva, lecarta hogy a néni hívja. Aztán a néni odajött és bepakolta a kosárba, mi meg mentünk tovább.

Azért jól esett volna a nénitől egy elnézés vagy valami, de nem kaptunk.

Ez a szitu inkább komikus volt, mint ijesztő.

2018. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mudi kanomat egy utcabeli vérszomjas óriásuszkár többször is megtámadta már sajnos. Persze gazdik sehol...Leordítottam a kutyámról :). Egyszer egy puli is rászaladt. Ezek mind séta közben,az én kutyám pórázon,a támadók kiszaladtak a nyitott kapukon.
2018. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!