Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tüneményes kutyámból 2 hete...

A tüneményes kutyámból 2 hete füle botját sem mozdító kutya lett?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka, ha egy jól nevelt kutya, aki eddig minden szavamat figyelte, hirtelen önfejű lett?

Semmi nem változott körülötte, nem érte semmi sérelem, nem támadták meg stb. Itthon sem változott semmi, senki nem költözött ide, sem el.

Először itthon a lakásban hívtam, de meg sem mozdult. Bevallom beparáztam, azt hittem beteg.

Kb. 6x kellett szólnom neki, mire odajött hozzám.

Akkor betudtam annak, hogy mélyen aludt, vagy nem hallotta.

Utána indult az egész.. utcán nem figyel rám, nem áll meg, húz, a gyere szó totál nem használ..a nevére sem figyel.

Nem tudom szavakkal tiltani, nem tudom neki mondani, hogy szabad a pálya mehet le a járdáról, mert átmegyünk a másik oldalra. Egyszerűen küzdök vele lent.

Mi bolondíthatta meg teljesen?

Ivartalanított kistestű keverék kan kutya (6 éves)

Önálló életet él. Szaladgál(na) összevissza, amerre jónak látja.

Mintha kicserélték volna.

Eddig nagyon okos, engedelmes, szófogadó, azonnal fogadta a parancsot, és teljesítette kutya volt.

Tegnap már este, mikor rángatott összevissza, betelt a pohár a szép szó nem használt, így megállítottam, és megfogtam a szájánál a fejét, és a farkasszemet néztünk, miközben eléggé szidtam. Mondtam neki, hogy lassan sétáljon, hisz úgyis megyünk a futtatóba (amikor nincs este is 30 fok), ami tegnap kimaradt, mert kegyetlen meleg volt este is. Ez használt nála 10 percet. Szóval 10 percre visszatért a régi kutyám.


Itthon sem figyel rám.. mintha szabad törvényeket szabott volna.

Rendesen le van mozgatva, sokat sétálok vele.


Mi ütött belé? És hogy hozzam helyre ezt a viselkedést?

Hisz én tanítottam kiskora óta, és olyan lelkesen tanult, gyorsan fejlődtünk nagyon.

6 évesen még nem épül le az agya!

Kérlek segítsetek.

Ja igen a másik, ugat mindenkit, de mint az őrült. Mindenki néz ránk, hogy mi történt vele, hisz ő nem ilyen volt.


2018. júl. 30. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van kutyapszichológiával foglalkozó eléggé sikeres könyv, itt online is megtalálod, ásd bele magad!

[link]

De talán egy komoly állatorvos is tud rá választ, hogy mitől változik indokolatlanul a kutya személyisége.

Lehet egy olyan banális oka is, hogy megromlott a hallása, ... ez nem korhoz kötött embereknél sem.

Mindenesetre egy nagyon alapos kivizsgálás nem ártana!

2018. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Vidd el fülészetre (állatkórházakban van) mert szinte biztos, hogy elvesztette a hallását.

Ez lehet bármitől.

Víz ment a fülébe,... bogár,... toklász,... atka,... gyulladás, ... bármi.

Az én kutyám is 6 éves kora körül süketült meg, és még utána 8 évet élt, tehát nem számított öregnek.

Az egyébként szokatlan viselkedését is ez okozza. A kutyának a szaglása és a hallása egyaránt fontos - fontosabb mint a látás - és ő most meg van zavarodva, bizonytalan, ezáltal fél is, ezért ugat meg mindenkit, a "legjobb védekezés a támadás" alapon.

2018. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nagy fájdalmak forrása: a középfülgyulladás

A baktériumok, gombák vagy éppen a paraziták elszaporodása válthatja ki. A kezelése nem egyszerű: a fentebb már ismertetett módon meg kell tisztítani a fület, el kell távolítani belőle a váladékot. Erre higiéniás szempontokon túl azért is szükség van, mert a gyógyszer csak a tiszta fülben tud hatni. Ha ezzel megvagyunk, jöhet a kezelés. Általában oldat formájú cseppeket alkalmazunk, melyek baktérium, gomba és atkaellenes hatóanyagokon túl gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót is tartalmaznak. A kezelés megelőzi a gyulladás belső fülre történő átterjedését. A hatékony gyógyszer kiválasztása sokszor csak a beteg fülből vett és laboratóriumban megvizsgált minta alapján lehetséges.

Azoknál az állatoknál, akiknél gyakori jelenség a középfülgyulladás, allergia, vagy hormonháztartási zavarok (pl. pajzsmirigy-gyulladás) is állhatnak a háttérben. Gyakori, visszatérő fülfájás esetén célszerű az ún. bűzmirigyet is ellenőrizni, mivel ennek a mirigynek a pangó váladéka allergiás alapon fenntarthatja a fül gyulladását.

Akár a hallás elvesztését is okozhatja a betegség!"

[link]

2018. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2 hónapja voltunk ruti laboron,minden rendben volt + uh + külső vizsgálat.

Nem hiszem, hogy a hallása romlott volna meg, hisz:

- a füle tiszta nincs benne semmi

- tápos zacskó, jutalomfalat zacskó csörgetésére, répa pucolására rohan oda hozzám a lakás bármely részéből, hogy kér

- nagy ritkán beszabadul 1-2 bogár/légy,és már akkor kergeti őket, mikor én még tudomást sem szereztem róla, hogy bent van valami


Itt valami más lehet :/ próbálok rájönni mi az oka.

2018. júl. 31. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Először én is azt mondanám, hogy állatorvoshoz vidd, az, hogy két hónapja semmi baja nem volt, nem jelenti, hogy most sincs. Főleg a toklászszezonban.

Ha átvizsgálják és semmi gondot nem találnak, akkor pedig keress olyan kutyaiskolát, kiképzőt, aki foglalkozik problémás kutyákkal is. Ők már sok mindent láttak, nagyobb valószínűséggel tudják felismerni a probléma gyökerét, és hathatós megoldást is nyújtani, mint bárki az interneten keresztül.

2018. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!