Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor hogy hűtsem a kutyámat?

Ilyenkor hogy hűtsem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Panel lakásról beszélünk. Napközben 11 és este 6 között egy gyors sétára megyünk csak le azokon a napokon, amikor kánikula van.

A kutyám bírja a lent létet, de olyan forró minden, hogy én nem engedem sokat sétálni. Visszafele is rohangál a nyelve a földig ér, de ő menne még. (Este pótoljuk nagy sétával) Itthon liheg szinte folyamatosan. Utálja, ha a kádba berakom, és levizezem. (De muszáj) Utálja, ha spriccelővel benedvesítem a bundáját, mindig arrébb menne, ha hagynám.

A vizes törölközőt szintén nem viseli el 1 percnél tovább. Ha rajta múlik inkább szenved a melegben.

Mivel tudnám még hűteni?

Ami esetleg még kellemes is neki?


2018. júl. 31. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Tedd be a hűtőbe fél órára. Beszélj hozzá, hogy ne féljen. Jó lenne neki egy külön üres hűtő.
2018. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Kezeddel ovatosan a hasat vizezed meg a fejet..

De amugy a tescoba van 5-700forintert kicsi gumi gyerekmedence Az en kutyamnak eloszor szarazon a nappaliba tettuk masnap benne aludt es utana mar uldogelt a pici vizben :D

2018. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyám sem szereti, hogy ha vízes lesz, ezért átérzem.


Én ilyen melegben mindig veszek neki natúr joghurtot vagy kefírt. Ugye azt hűtőben kell tárolni, így jó hideg. Azt szoktam adni. Plusz valami takarót vagy anyagdarabot berakok a fagyasztóba, pár óra múlva kiveszem és azt lerakom neki.

2018. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 pancsoki válasza:
45%
Szia! Nemrég láttam állatkereskedésben kutyáknak készült fagyit az eladó azt mondta hogy o már próbálta és a kutyájának nagyon ízlett.
2018. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tusold le langyos vízzel, és ne töröld meg. Az enyém is lakásban van, így hűtöm, nekünk bevált.
2018. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a spriccelést és a vizes törölközőt az enyém is utálja, de beparancsolom a tus alá - persze oda se szívesen megy - de utána órákig nyugodtan pihen lihegés nélkül.
2018. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vizes pólót adunk rá, vagy a hideg kőre fekszik.
2018. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szereltessél split klímát a lakásba, hogy kellemes hűvös legyen. Én ezt tettem.
2018. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elég ha a lábát bele mártod a vízbe. Ezt a módszert nekünk is mondták és tényleg segít egy keveset. (Jobb mint a semmi) nekem mondtak olyat is egy menhelyen hogy azzal csak ártunk hogyha a bundájában vizezzük mert akkor csak “szigeteli a hőt” és többet ártunk vele. Mi a hosszú sétákra viszünk mindig egy tálkák meg egy üveg vizet a kuytusnak. Az is sokat segít mindig nálunk. Hat de persze nem minden kutya ugyan olyan
2018. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!