Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire gügyék a szomszé...

Miért ennyire gügyék a szomszédom kutyái?

Figyelt kérdés
A szomszédban van két idegbeteg kertidísz. Télen költöztem ide, pár hét alatt eljutott az agyukig, hogy itt lakom, és nem kell üvölteni folyamatosan ha kint vagyok a kertben, és már nem bolondulnak meg ha látnak. Ám ha elmegyek az utcán a házuk előtt, direkt nem a járdán, hanem minél messzek a kerítéstől, akkor ugyanúgy örjöngenek. Ennyire retardok, hogy nem ismerik meg az embert lassan 8 hónap után, ha nem a kertben, hanem az utcán vagyok? Két ilyen idegesítő idegbeteg ebet még nem láttam, borzalmasak...
2018. aug. 1. 11:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul az egyik mindig támadja a másikat mikor rájuk jön az örjöngés - ami kb minden 5. percben van, bármi történik, ők üvöltenek. A gazdik meg persze tojnak rájuk.
2018. aug. 1. 11:50
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha "indokolatlanul" sokat ugatnak akkor lehet kérni a jegyzőtől birtokvédelmet.
2018. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mit tesz a jegyző? Mármint hogy tudja megakadályozni a folyamatos ugatást?
2018. aug. 1. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Unatkozó kutyák. Simán kerítéseffektusuk van. Kerítésen kívül bármi, bárki mozog, azt ugatni kell.

Közjegyzői bejelentés kivizsgálása általában úgy történik, hogy értesítik a gazdát, mikor mennek ellenőrizni egy bejelentés miatt. Aztán a jegyzőn múlik, milyen mértékű ugatást ítél nem elfogadhatónak. Első esetben általában figyelmeztetés jár.

2018. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ohhh 8 hónap. Kb két éves a szomszéd kutya és a mai napig nem tudja hogy a szomszédba lakok sőt attól is kiakad mikor az enyémet sétálni viszem kb minden nap. Ha lenne normalisan foglalkozva vele valszeg úgy csinalna mint az enyém, szépen csöndbe el van egész nap max ha valaki jön rávakkant.
2018. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én szintén viszem az enyémet minden nap. Ha látja a két kutya, hogy készülődünk sétálni, azaz úgy jövünk ki az ajtón a házból, hogy a kutyán póráz van, már elkezdenek üvölteni. Ha az utcára kiérünk meg teljesen kiborulnak. Sajnálom, hogy te is megtapasztaltod milyen szuper ha a szomszédnak ilyen kutyái vannak :(
2018. aug. 1. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk hátsó szomszéd kutyája ugyenez. Akkor is ugat, ha éjszaka felkapcsolom a villanyt. Nyugodtan nem tudok kimenni a kertbe, mondjuk kifeküdni a napágyra, mert morog, ugat. Pedig tettünk fel ilyen nádat is, hátha akkor nem lát, de hallja ha ott vagyunk és ugyanúgy ugat. 2 éve élünk itt. Nyilván a kutya az életbe nem volt a kerítésen kívül. Sajnos sok mindent nem tudsz tenni :/.
2018. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te jó ég :( Sajnálom ezeket a kutyákat, hiszen a lusta nemtörődöm gazda tehet arról, hogy ilyen lett a kutya, de ez hosszú távon akkor sem kibírható a szomszédoknak. Azzal meg nem tudnak érvelni, hogy a kutya dolga az ugatás. Az én kutyám napi 3 órát sétál / úszik / bandázik, és érdekes, nem örjöng, ha idegen megy el az utcán csak nézi.
2018. aug. 1. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

2018-ban NE legyen a kutya dolga az ugatas, arra vannak sokkal olcaobb beruhazasok is, hogy orizve legyen a haz: pl.: riaszto. Ezerszer hangosabb es pontosabb plusz szerintem ijesztobb is.


Egyebkent szerintem sem tudsz mit csinalni, ha a szomszed a kutyatartasra ennyire regi-modi szemmel tekint, akkor ez van sajnos. Birtokhaboritas meg ilyesmik max egy rossz szomszedi helyzetet szul.

Esetleg kerdezd meg h ha akar, jojjon veletek setalni. Mast tenyleg nem tudok en is ezt tettem anno. Nekunk a szomszedban egy magyar vizsla volt, nekunk pedig egy spaniel. En a ket gyereket kerdeztem meg h lenne-e kedvuk a ket kutyat elvinni furodni. Azota heti egyszer visszuk oket kozosen a kozeli tora plusz mar a szomszed is viszi napi 1* setalni a kutyat. De nekunk csak felvilagositatlan volt a szomszed es nem total kapa.

2018. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!