Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű hosszú szőrű kutyafa...

Nagytestű hosszú szőrű kutyafajták?

Figyelt kérdés

Tudtok ajánlani nagytestű hosszú szőrű kutyafajtákat?


Kinti-benti lenne,vinném kutya oviba,suliba.Valamit sportolnék is vele,elvinném futni.

Sokat lenne vele törődve,tanítva,játszva.Naponta többszőr séta.Minőségi tápon élne,tenyésztőtől és nem szapis lenne.


(Nem most szeretnék csak tervbe van véve)

Lehet akár rövid szőrű is csak szeretem fésülni a kutyusokat.


Gondolkoztam az ír és angol szetteren,újfullandi és a golden retriever.

Milyet tudtok még ajánlani?

Esetleg az előbb leírt fajtákról vélemények,tapasztalatok?


2018. aug. 1. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Legtöbb nagytestű sportolásra,futásra annyira nem alkalmas. Egy újfundlandival örülhetsz ha futsz 200 métert :D


Elkell dönteni,hogy mik a szándékaid.


Ír,angol szetter meg a goldival már inkább lehet sportolni.


Sportolásra ott még az Ausztrál pásztor,Tervueren,Husky,Skót juhász,Óriás uszkár.


Az újfundlandi mérethez tudnám sorolni a leonbergi,landseer-t is. De ő velük felejtsd el a futást.


Orosz fekete terriernek is nézz utána,bár kozmetika igényes fajta,és bizony hetente alapos fésülést igényel. Velük lehet mozogni rendesen, legalábbis több oroszost ismerek és járnak futni,úszni a kutyáikkal.

2018. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Az újfundlandi inkább már óriás testű szerintem, legalábbis az én kan ír szetterem eltörpül egy megtermett fundi mellett :D


A leírásod alapján a szetterekkel jól meglennél. Imádnak a gazdival lenni, emberfüggő, barátságos kutyák, igénylik a foglalkozást. A sport is jó ötlet, imádnak futni, de tapasztalatom szerint lakásban is szuperül elvannak.


A goldi is jó lehet, a skót juhász, tervueren, uszkár is jó ötlet lehet, őket az előző válaszoló is írta.

Olvasgass róluk, beszélj tenyésztőkkel, tulajdonosokkal, menj kiállításokra és találkozz élőben is a fajtákkal. Ez biztosan segíteni fog a döntésben :)

2018. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Szintén ír szetteres gazdiként abszolút csak ajánlani tudnám ilyen tartásra ezt fajtát, én is azt tapasztaltam, hogy nagyon gazdi centrikus, az enyém nagyon bújós is, folyton követ mindenhova, szóval tényleg rajongásig tudja szeretni a gazdáját. A különböző ügyességi, engedelmességi feladatokat is nagyon élvezi, hihetetlenül gyorsan, könnyen tanul, de a fajtaleírásokban szereplő szeleburdiság valóban jellemző rá, könnyen elterelődik a figyelme, az enyém például imád bogarakat, lepkéket kergetni és elég sok munka volt megtanítani, hogy ha feladat van, akkor csak arra koncentráljon, bár ez ahogy felnő egyre egyszerűbb persze, de ezt a kis bohóságot, szeleburdiságot igazán sosem növik ki, igazi örök kölykök maradnak, nem találkoztam még a szetternél játékosabb vadászkutyával. Szóval picit komolytalanabbak, mint mondjuk egy vizsla, de szerintem ez csak még szerethetőbbé teszi. A másik pozitív tulajdonságuk, hogy általában nem túl dominánsak, inkább behódolók és konfliktuskerülők, következetesen kell ugyan nevelni, mint bármelyik másik fajtát, de nem igényel olyan határozott, erős gazdit, mint mondjuk egy husky, sőt elég kis "finomlelkűek", könnyen bánatosak, bizalmatlanok tudnak lenni, ha túl durván szidják meg őket, az én kis szetterem konkrétan megsértődik és sóhajtozva elvonul, ha indulatból szólok rá.

Van sok golden retrieveres ismerősöm is, az ő tapasztalataik alapján egy kicsivel könnyebb is velük, mint a szetterrel, a golden retrievernek tényleg mindene, hogy a gazdival dolgozhasson, engedelmeskedjen neki, ezzel szemben szerintem teljesen szakmaiatlanul megfogalmazva a szetternek olyan, mintha minden a világon valami jó buli lenne, az engedelmességi feladat és a papucsrágcsálás is egyaránt móka neki, ami persze úgy a legjobb, ha a gazdi is vele tart, de ha mégsem, akkor suttyomban egyedül is belefér egy kis papucsrágcsálás :D

Nekem eddig ezek a legintenzívebb tapasztalataim az ír szetterről, szóval rettentően nyitottak, barátságosak, néha kicsit lükébbek, mint egy vadászkutyának illene, de ha van bármi gyakorlatiasabb dolog is, ami érdekelne a fajtával kapcsolatban(etetés, mozgásigény, szőrápolás, stb.) akkor szívesen írok még arról is :)

2018. aug. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szibériai husky a legjobb, ha szereted fésülni:D egyébként nagyon szép okos kutya,
2018. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!