Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadott kutya a foglalkozás...

Befogadott kutya a foglalkozás ellenére is lopkod?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves befogadott kutyám, pár hónapja van velem. Kutyasulizunk, naponta 3,5-4 órát foglalkozom vele, pórazas séta, futi, játék, és a nap folyamán folyamatosan egy-egy 5 perces etapban a szellemi farasztás is megy. (Hiszen együtt élünk.)


Azt verttem észre, hogy mindegy, hogy nappal hol voltunk, mit csináltunk, suliztunk, kirándultunk, rokonnál voltunk ott másik kutyával kertben jatszottunk, esti hosszú séta (1,5-2óra) volt, lopkod, és reggelente cca. a fél ruhatárunkat a kutya alól kell kiszedni.


Eddig csak akkor csinalta, mikor nem vagyunk otthon, mostmár éjjel is.


Az összes falkavezérségi gyakorlatot megcsináltunk, sikeresen amit xsak én, meg a kiképzőm ismerünk.


2018. aug. 3. 03:33
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Büntetés?
2018. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Hol vannak a ruhák, hogy el tudja lopni? Nem zárt szekrényben szokás őket tartani? Csak kérdezem..
2018. aug. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ruhaszárítón. Szekrény nyitott aljában hagyott zsáknyi ruha( nem, nem tudom máshová rakni). Papucsok, mivel nem fér be cipősszekrény. (Bérelt lakás).

Ha pedig mindent elrakok, olyan dolgoknak esik neki, amiket már nem tudok hova: könyvek, modem, de ki tudja lopni a lezárt kenyértartóból is a kenyeret

2018. aug. 3. 10:02
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Amennyire tudod hibáztasd be, kapd rajta és tiltsd le erősen. Jó kapcsolat mellett a tiltás akkor is él, ha nem vagy ott, nem látod. De jó kapcsolathoz idő kell, úgyhogy ezt ne siettesd nagyon. Mellette a nevelést folytasd, a kötődést, feléd való érzékenységét pedig fejleszd tovább.
2018. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne az igazi, ha tetten érnéd, és akkor jól leszidnád.
2018. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Agár keverék egyébként. Vagy magyar-angol, vagy magyar-whippet, vagy angol-whippet mix. Ezt elfelejtettem.

Mentett, az a kennel "mentette", akitol kolyjot szeretem volna. Ex-rapsic kutya, semmit nem tudni róla


Nagyon nehéz rajtakapni, pedig figyelem, hogy idoben elkapjam. Ejszaka nagyon nehez,mikor aludnek, akkor mar csak arra riadok fel, hogy osszevissza maszkal, de addigra mar leramolt ezt-azt.

Pedig igyekszem.

Koszi a tippeket!

2018. aug. 3. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha éjjelre szobakennelbe szoktatnád? Ne randalírozzon kedvére,míg alszotok.
2018. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utánanéztem már, de kiképző, akivel dolgozom, még várna vele, mert felmérné a kutya viselkedését lakásban (eddig csak egyéni tréningen vettünk részt, városban).
2018. aug. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!