Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kiskutyám nem eszik...

Fél éves kiskutyám nem eszik se műanyag kutya tálból se fémből csak kézből és földről. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem akarom hozzá szoktatni a kézből való evéshez mer felénk sok a mérgezés... Tányért is probáltuk de semmi inkább éhezik

2018. aug. 3. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha nagyon éhes, meg fogja enni a tányérból. Ha rászánja magát simogasd és dícsérd evés közben. Hamar meg fogja szokni.
2018. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Az én kutyám is ilyen (volt). De nem vagyok benne biztos, hogy a tál volt a baja (a fém és a műanyag tányért is próbáltuk), lehet az étel. Abból is sokat kipróbáltunk, a kiskirálynő nem akarta megenni. De hagyva lett. Oda lett elé rakva a tál, döntse el, eszik vagy nem. Átlagban 10 percig mindig hisztizett és ugatott, aztán elkezdett enni. Most ott tartunk, hogy rögtön befalja az ételt, amint megkapja.

Szóval tényleg, hagyjátok rá. Fog enni, nem fog éhenhalni.

2018. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
* Az elején kézből lett, meg földről. Aztán kezdtem el nála a vagy eszik, vagy éhezik módszert. Az éhség győzőtt, elég hamar. Pár napig ott hagytam előtte a tálat, átlagban 10-20 perc alatt mindig megette. Pár nap után már kapkodott a kajáért.
2018. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
A kutya ösztönállat, ha éhes lesz eszik. Ne etesd máshogy, csak a tálból. 15 perc múlva vedd el, na nem evett akkor nem evett. A következö etetésig ne kapjon mást
2018. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sok féle kaját probáltunk már.. Már cica kaját is... De a főtt hust se eszi pedig azt imádjaa
2018. aug. 3. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Annyira finnyás volt, hogy az orrát féltette, és egyáltalán nem nyomta bele a tálba. Vettünk mi is mindenfélét, próbáltunk más jó minőségű étellel etetni, de az opció vagy kéz, vagy föld volt. Mígnem beletaláltam egy szélesebb tálba, amiben eloszlik az étele. Ott kevésbé kellett az orrát belenyomni, azóta abból szívesen azonnal megeszi az ételt. Még egy opció lett volna a fejemben az pedig egy tálca, amin mégjobban szétoszlik a kajája. Szerintem próbáld ki a szélesebb tálat, ha nem akkor kínálj fel egy tálcát, és tudni fogja, hogy mindig abból kap enni.
2018. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

Macskakaját? Az nem véletlenül macskáknak készül!!! Kikészíti a kutya gyomrát ráadásul nagyobb mennyiségben bajt is okozhat! A kutya nem macska! Teljesen eltér az étkezési szokásuk, szóval a macskakaját messziről kerüljétek el!!! Ha pedig nem eszik a tálból az annak a következménye, hogy túlságosan el van kényeztetve. Én kiraknám elé a kaját és ha 2 nap után nyúl csak hozzá, akkor csak 2 nap után nyúl hozzá, de legalább felfogja, hogy az a normális viselkedés. Ha valami kis darabka húst vagy csontot akarsz neki adni azt is a táljába dobd bele. Ha éhes lesz megeszi.

Esetleg ki lehet próbálni, hogy akkor adtok neki ételt ha ti is épp leültök enni. Ha látja, hogy esztek lehet, hogy ő is elkezd majd enni.

2018. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Az nem derült még ki, hogy a fél éves azt jelenti, hogy már nálatok van ennyi ideje vagy most vettétek fél évesen? Ha már nálatok van, akkor eddig miért engedtétek, hogy a földről egyen? Ez esetben simán nevelési hiba az egész és csak át kell szoktatni a tálból etetésre. Ha most vettétek, akkor pedig lehet, hogy csak fél még az új helyen és azért nem eszik számára ismeretlen tálból.


A macskatápot pedig hanyagoljátok, az nem kutyáknak való. A legjobb az lenne, ha megkérdeznétek az eladót, hogy milyen tápot kapott eddig és azt adnátok neki. Ha nem eszi meg negyed órán belül, akkor elveszed előle és holnap visszarakod elé.

2018. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fel éve született... És én nem etettem földről csak anya mer hogy ne éhezzen a kutya :(
2018. aug. 4. 01:39
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Anyukád szoktatta ehhez hozzá.Az éhes kutya eszik.Én tartanék egy koplalónapot,majd tálba adnék neki enni.Alap lenne,hogy leüljön,rádnézzen,vagy arra,aki eteti,majd a tiéd vagy ehetsz vezényszóra kezdjen el enni.Youtube-on találsz videót, hogy megy ez.A kaja jó motiváló,a kutyák gyorsan tanulnak,anyukádnak se ártana.Fontos a következetesség,de ez is csak anyukádon múlik.Ha az etetésnél ilyen,nem tudom más téren neveli-e azt a kutyát,ha nem,a fejére fog szarni,később nem lesz ez olyan cuki,mikor szarik majd mindenkire.
2018. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!