Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyus...

Szerintetek milyen kutyus illik mellém?

Figyelt kérdés

Első körben örökbe szeretnék fogadni, de mozgat a gondolat, hogy egy törzskönyves kutyust válasszak társul.


Van kutyás tapasztalatom (volt pit jellegű keverék, amerikai villog, csivava, tacskó, kanári szigeteki dog) mondhatni elég sokrétű.


Jellemre inkább egy olyan kutyust tudnék elképzelni, aki nyugodt, nem igényel annyi foglalkozást mint egy border. Munka miatt délutánig lenne egyedül, utána mehet a séta és hétvégén a túra, ezért kis-közepes testű kutyust szeretnék főleg, ami könnyen jöhet velem akár buszon vagy autóban. Naponta ca. 2 óra az, amit lenne idő is foglalkozni vele. Kertes házban lakunk, így este bent aludhatna, persze kint is megfelelő lehetősége lenne aludni.


A szőr kérdésben nem foglaltam állást. :)


2018. aug. 3. 17:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
5%

Te magad leírtad a választ:


"Jellemre inkább egy olyan kutyust tudnék elképzelni, aki nyugodt, nem igényel annyi foglalkozást mint egy border."


Ez alapján egy nyugodt border collie illene melléd.

2018. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Elég felkapott lett a border és nem egy nagy kanapé kutya hírében áll,ahogy a mudi sem.


Persze, gyönyörű, okos kutyák.

2018. aug. 3. 18:03
 3/47 anonim ***** válasza:
89%
Cocker spaniel. Pont a leirasodnak felelnek meg :) es van fajtamentesuk! ;)
2018. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mennek a zöldek :)

2018. aug. 3. 18:08
 5/47 anonim ***** válasza:
8%
Én vitatkoznék ezzel. Borderből is lehet találni nyugodt természetűt, persze mellette kell neki mozgás is, de ahogy írtad lenne időd foglalkozni vele.
2018. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
15%
Napközben nem kell a házba bezárva lennie,nyugodtan szaladgálhat az udvaron,ugathat,"őrizheti a házat". Szerintem nyugodtan vállald be azt a border colliet,pumit,mudit esetleg ha tetszik pulit. Kint az udvaron is kap egy kutyaházat, épületet ahova nyugodtan behúzódhat a hűvösbe. Amíg ti nem vagytok otthon jobban fogja érezni magát az udvaron, aztán mikor hazaértek nyugodtan bemehet a házba.
2018. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni szeretnék, csak a saját tapasztalatom az, hogy ők elég mozgós kutyusok hisz elég jók frizbiben, agilityben stb. :)


Természetesen napközben kint lehetne. Este pedig bent, nyugodtabb lennék én is.

2018. aug. 3. 18:17
 8/47 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is a spánielek ugrottak be először, cocker, cavalier, esetleg springer. De jó választás lehetnek az uszkárok és a spiccek is.
2018. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
10%
Egy ausztrál juhász esetleg? Nem munkás persze,elég kicsik és nagyon szépek
2018. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Utolsó, esetleg kennel is tudsz? :)
2018. aug. 3. 19:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!