Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megérzi, ha valakit a...

A kutya megérzi, ha valakit a gazdája nem lát szívesen?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nem túl jó a kapcsolatunk, kiskoromban eldobott magától... Azóta felnőttem (a nagyszüleim neveltek) és külön élek. Anyukám havonta 1x jön el hozzánk (én is havonta 1x megyek hozzájuk kb).

A kutyám nem ugatós fajta, de anyukám az egyetlen ember, akit megugat, még akkoris, ha én kísérem be. Bent is a házban, amikor leül valahova, majd hirtelen megmozdul a kutyám felugrik, és figyel (akkor már nem ugat). Ha más vendég jön hozzánk, többi rokon, vagy barátok, akkor kellően üdvözli őket. Még azokat az embereket is, akiket mondjuk fél évente lát.

Anyukámmal való inkább tiszteletből való viszonyomat a kutyám megérzi? Valóban feszült vagyok, amikor jön.


2018. aug. 4. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Jobban, mint bármi mást. A kutyáknak ez az alapvető kommunikációjuk, a parancsszavak, stb, azok csak ilyen ráragasztott emberi dolgok, hogy nekünk kényelmesebb legyen.

Még úgy is megérzi, és visszatükrözi a hangulatváltozásodat, ha te magad tisztában se vagy vele tudatosan! Olyankor van ám meglepetés, mikor a kutya szembesíti a gazdáját azzal, hogy ideges, feszült, aggódik, stb...

Ezek lehetnek sok esetben olyan kis mértékűek, vagy a gondolatainktól nem figyelünk saját érzéseinkre, hogy tudatosan észre se vesszük magunkon.

A kutyánkon vesszük észre, aki ezt azonnal visszatükrözi, felnagyítja, és szembesít vele.

2018. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen
2018. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!