Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Követ a kiskutyánk. Mit tegyek?

Barátommal vettünk egy kis border collie kutyust. Most 8 hetes. A probléma az, hogy inkább engem tekint gazdinak de én év közben egyetem miatt csak hétvégente leszek vele.Jelenleg, ha én kimegyek egy helységből és bezárom az ajtót, akkor nyüszít még akkor is ha a barátom vele van.

Először is, le kellene szoktatnom arról, hogy mindenhova kövessen, másodszor a barátomban is jobban meg kéne bíznia, mint bennem is.

Szerintetek hogyan csináljuk?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kiskutya, Border collie, nevelés

2018. aug. 4. 21:07  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Elég nehéz dolog lesz.Kollégiumba/egyetemre nem lehetne vinni?Ha igen akkor jobb lenne ha magaddal vinnéd.Ha nem akkor... Simogassa sokat,játszon vele,ettese,ittasa,szeredgesse

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2018. aug. 4. 21:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért is "szeret" jobban mert én szoktam neki enni adni.

De nem, sajna nem vihetem magammal. Neki itt kell hogy legyen az otthona.

# 2/12Időpont 2018. aug. 4. 21:22 Privát üzenet
Játszatok vele pl közösem vegyetek neki egy labdát meg kutyajátékokat az elvonja a figyelmet és jatszon vele egyedül is

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2018. aug. 4. 21:23 Privát üzenet
Most még mindenkit követ a kölyök. Basszus, épp, hogy elválasztották a kutya családjától. Azt sem tudja hol van, nem már falkavezért választ magának pöttömként. Foglalkozzatok vele mindketten, és mindkettőtöket meg fog szokni, nem lesz semmi gond, ha te már nem leszel ott.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2018. aug. 4. 21:23 Privát üzenet
Kezdje el etetni a barátod, foglalkozzatok vele közösen. A kajaadó tényleg a kutyus szemében az isten.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2018. aug. 4. 21:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát igazából csak engem követ úgy feltűnően. Tényleg pici még csak egy hete van velünk. Barátom dolgozik én vagyok vele itthon. Csak így még nehezebb lesz neki ha nem leszek itt :(

# 6/12Időpont 2018. aug. 4. 21:33 Privát üzenet
Ha majd megszokja a barátod, őt követi. Foglalkozzon vele!

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont 2018. aug. 4. 21:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezen kívül még a kennelbe szoktatás is nehezen megy, mivel sokat van velünk nem akar bent maradni, sokat sír.

# 8/12Időpont 2018. aug. 4. 21:38 Privát üzenet
A barátod nem elég határozott vele, ezért tekinthet téged a falkavezérnek. Dolgozzatok ezen. A barátod etethetné, cserélhetné a vizét és felváltva sétáltathatnátok, hogy vele is kialakuljon a kapcsolata. Amikor te elmész, akkor a barátod határozottan eltilthatná az ajtótól és foglalkozhatna vele, hogy elterelje a figyelmét rólad.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2018. aug. 4. 22:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A barátom határozottabb mint én, neki már volt kutyája.

Köszönöm a segítséget, alkalmazni fogom egy-két tanácsot!

# 10/12Időpont 2018. aug. 5. 07:35 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy 13 éves Bolognese kiskutyánk, akit imádunk. Tavaly ősszel elkezdett olyant csinálni, mint mikor az ember fújja az orrát. Először azt gondoltuk felszippantott valamit. Többi lent?
Milyen dolgok kellenek egy francia bulldog kan kiskutyánk?
Miért követ mindkét kutyám?
Talált kiskutyánk elég agresszív. Ha simogatjuk, ha megijed, ha olyat csinálunk ami nem tetszik neki rögtön harap és sajnos nem kiskutya féle játékossággal. Bárkinek van valami...
A kiskutyánk nem kakil reggel óta. Mi lehet a baj?
A kutyám eszi a követ. Ez lehet hogy mész hiány?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!