Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Követ a kiskutyánk. Mit tegyek?

Követ a kiskutyánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátommal vettünk egy kis border collie kutyust. Most 8 hetes. A probléma az, hogy inkább engem tekint gazdinak de én év közben egyetem miatt csak hétvégente leszek vele.Jelenleg, ha én kimegyek egy helységből és bezárom az ajtót, akkor nyüszít még akkor is ha a barátom vele van.


Először is, le kellene szoktatnom arról, hogy mindenhova kövessen, másodszor a barátomban is jobban meg kéne bíznia, mint bennem is.


Szerintetek hogyan csináljuk?



2018. aug. 4. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Elég nehéz dolog lesz.Kollégiumba/egyetemre nem lehetne vinni?Ha igen akkor jobb lenne ha magaddal vinnéd.Ha nem akkor... Simogassa sokat,játszon vele,ettese,ittasa,szeredgesse
2018. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért is "szeret" jobban mert én szoktam neki enni adni.


De nem, sajna nem vihetem magammal. Neki itt kell hogy legyen az otthona.

2018. aug. 4. 21:22
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Játszatok vele pl közösem vegyetek neki egy labdát meg kutyajátékokat az elvonja a figyelmet és jatszon vele egyedül is
2018. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Most még mindenkit követ a kölyök. Basszus, épp, hogy elválasztották a kutya családjától. Azt sem tudja hol van, nem már falkavezért választ magának pöttömként. Foglalkozzatok vele mindketten, és mindkettőtöket meg fog szokni, nem lesz semmi gond, ha te már nem leszel ott.
2018. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Kezdje el etetni a barátod, foglalkozzatok vele közösen. A kajaadó tényleg a kutyus szemében az isten.
2018. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából csak engem követ úgy feltűnően. Tényleg pici még csak egy hete van velünk. Barátom dolgozik én vagyok vele itthon. Csak így még nehezebb lesz neki ha nem leszek itt :(
2018. aug. 4. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha majd megszokja a barátod, őt követi. Foglalkozzon vele!
2018. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezen kívül még a kennelbe szoktatás is nehezen megy, mivel sokat van velünk nem akar bent maradni, sokat sír.
2018. aug. 4. 21:38
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
A barátod nem elég határozott vele, ezért tekinthet téged a falkavezérnek. Dolgozzatok ezen. A barátod etethetné, cserélhetné a vizét és felváltva sétáltathatnátok, hogy vele is kialakuljon a kapcsolata. Amikor te elmész, akkor a barátod határozottan eltilthatná az ajtótól és foglalkozhatna vele, hogy elterelje a figyelmét rólad.
2018. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A barátom határozottabb mint én, neki már volt kutyája.


Köszönöm a segítséget, alkalmazni fogom egy-két tanácsot!

2018. aug. 5. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!