Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédnak egy kölyökkutyáj...

A szomszédnak egy kölyökkutyája van, ami folyamatosan a bejáratunk előtt kószál, odapiszkít. Milyen veszélyt jelent ez a családomra nézve? Mit tehetek ez ellen? Várom a javaslatokat.

Figyelt kérdés
Háttér: az ikreim hathetesek, a napokban velük jöttünk haza és a felügyelet nélkül az utcán lévő kölyökkutya hozzámrohant és csatakosra nyaldosta a lábamat. Ekkor megjelent a gazdi is, akinek szóvá tettem, hogy ez nem tetszik a válasza az volt, hogy ő nem tehet róla.

2018. aug. 5. 07:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Semmit. Költözz el.


Bocs, de kutyanyalás általi halálról még sosem hallottam :D kicsit hipohonder vagy...

2018. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Elhiszem, hogy zavaró számodra, de nem kell ennyire felhúzni magad , mert nevetségessé válsz...nem fog leesni a lábad, mert megnyalt egy kutya. Sok kis gyerekes tart kutyát, felelős állattartás keretében, a babának sem lesz semmi baja! Sőt.

Beszéld meg vele, hogy nevelje meg, használjon pórázt, legalább addig, míg nem tudja visszahívni.

Beszéld meg vele, hogy ne hagyja, hogy a ti vagy más ajtója elé vagy a lépcsőházba piszkítson. Ha nem megy szép szóval, tedd az ő ajtaja elé a termékeket.

2018. aug. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Hát hallod, én nem a gyerekeid miatt aggódnék, hanem szerencsétlen utcá tartott kutya miatt...

Az én szomszédom is ezt csinálja, beszerez valahonnan egy kutyát (feltétlenül szuka kell, hogy legyen...), aztán kicsukja az utcára, és nem foglalkozik vele.

Én meg állatvédőként ezt nem bírom jó szemmel nézni. Februárban végül az akkori kutyáját "elloptam", miután egy arra kóborló nála sokkal nagyobb kutya végighúzta az utcán párzás közben (szegény kis szukának nem értek le közben a hátsó lábai, és ordított a fájdalomtól), ivartalaníttattam, és gazdit kerestem neki.

2 hete meg lett új kiskutyája, mentem hazafelé, erre rohan a biciklim után az úttesten. Megnéztem, persze, hogy szuka volt, persze, hogy ki volt csukva, bevittem neki, meg sem köszönte, kioktattam, hogy miért ne csukja ki. Másnap a város csoportjába valaki felrakta, hogy keresi a gazdáját. Mondom oda vissza ne kerüljön, úgyhogy szerencsére megtartották...

2018. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Egy újabb véranya :D Javaslom tarts búrában a kispulyákat, nehogy érintkezzenek a világgal.
2018. aug. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Hogy lehet valaki ennyire hipochonder? Úristen le ne fekélyesedjen a lábad a kiskutya nyálától, a gyerekeid meg nehogy tüdőrákot kapjanak a szabad levegőn lévő kutya jelenlététől. Semmilyen veszélyt nem jelent a családodra nézve ez a kiskutya, de az viszont fog, hogyha ilyen görcsösen buborékban akarod majd nevelni a két babát. Egy normál családban a normálisan tartott kutya csak erősíti a gyerekek immunrendszerét, kevesebb eséllyel lesznek allergiásak például a szőrre, amivel egy buborékban tartott gyerek lehet hogy 6-8 évesen találkozik először és mivel új a szervezetének nem tudja megszokni, allergiás lesz. Úgyhogy ezt gondold át például. Edzeni kell az immunrendszert hogy ne kerüljön padlóra attól ha a gyerek elesik a porban például.


A kutyusra viszont nagyon veszélyes ez a helyzet, mondd meg a gazdának nyugodtan hogy tartsa a telkén a kutyát, különben szólsz az állatvédőknek, gyepmesternek.

2018. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Szanaszét fogja marcangolni az egész családodat egy pár hónapos kiskutya...idióta hormonhülyült p*csa. Én a lányomat konkrétan felültettem a labradorunkra,persze fogtam közben,de imádta.
2018. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Vigyázz! Iszonyú nagy veszélyei vannak ennek! Például, hogy megint összenyal! Vagy az us irdatlan nagy fenyegetés, hogy örülni fog neked! Ne adj isten még csóvál is miközben rád néz! De nem, ez már túl veszélyes lenne.
2018. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Az itt valadzolokl nagy részének elgurult a gyógyszere

. Miért kéne eltűrni bárkinek is, hogy egy vadidegen kutya össze vissza nyalja? Nekem van kutyátm, imádom, de ezt én sem viselném el.

Képzeljük el fordítva : a szomszéd gyereke csak úgy oda rohant a kutyámhoz éd elkezdte simogatni! Mindenki a gyereket szidná, hogy mit is képzel magáról.

2018. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Hülye kérdésre, csak hülye válaszokat lehet adni. Semmilyen veszélyt nem jelent a családodra nézve. Gazdival meg kell beszélni, hogy olyan nincs, hogy nemtehet róla. Telkén kívül tartsa pórázon a kutyát, egyébként meg tartsa a házban, a kertet meg lássa el szökés biztos kerítéssel. Ha nemhasznál, kóbor kutyát a gyepmesterrel ellehet fizetni. Ezeken kívül mást nem tehetsz, a felelős kutyatartást nem lehet rákényszeríteni olyanra aki nem vevő rá.
2018. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten veszelyt nem jelent.

De, mindenképpen tedd szóvá a gazdájának. És azt se hagyd ki, hogy takarítson fel a kutyája után, vagy szólsz a jegyzőnek.

Csóri kutyát sajnálom, de megértem a problémát. :/

2018. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!