Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki egy húsdarabot dobott...

Valaki egy húsdarabot dobott be a kutyámnak, de el tudtam venni tőle. Tartok attól, hogy mérgezett a hús, hol tudnám megvizsgáltatni?

Figyelt kérdés
Hol tudnám megvizsgáltatni a húsdarabot, hogy megvan-e mérgezve?

2018. aug. 5. 20:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha elvinném a hús darabot az állatorvoshoz van esélye, hogy megtud állapítani valamit a húsról?
2018. aug. 5. 20:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos tuti nem fogja tudni. Viszont Az ANTSZ hamarabb ad felvilágosítást.
2018. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit érsz el, ha bevizsgáltatod? A kutya szerencsére nem evett belőle. Ha nem volt mérgezett, attól még máskor bedobhatnak mérgezettet is. Mivel azt igen nehéz megtanítani egy kutyának, hogy ne egyen meg semmit a földről, így marad a figyelés az egészségi állapotáról.

A másik megoldás a kamera, amellyel figyelheted a kerítést. Akkor talán odáig eljutnál, ki dobál be húst.

2018. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha kiderülne, hogy mérgezett akkor szerelnék fel kamerát. Azért egy kamera, ami használható minőségű felvételeket csinál nem olcsó mulatság.
2018. aug. 5. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy mérgezett. Én is adtam már rántotthúst a szendvicsemből szomszéd kutyának mert odajött kuncsorogni.


Szagold meg. Ha mérgezett lesz valamilyen szaga

2018. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy merre laksz. Az állatorvos valószínűleg tud tanácsot adni, hogy hol vizsgálnak be ilyet, Budapesten az Állatorvosi Egyetemen valószínűleg foglalkoznak ilyesmivel, boncolás biztos van, ahhoz meg szintén kellhet ilyen vizsgálat (a kórbonctan vagy a gyógyszer- és méregtan háza táján érdeklődnék).

Nem biztos, hogy mérgezett, a szomszédunk is dobált be egy időben a mi kutyánknak mindenféle ételt. Idővel szerencsére sikerült leszoktatni róla.

Az előzővel nem értek egyet: A méregnek nem biztos, hogy van szaga, a jó hús idővel megromlik, úgyhogy méreg nélkül is rossz szaga lesz.

2018. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen bevizsgálásnak igen közel állhat az ára egy térfigyelő kamera kiépítéséhez.

ha nem mérgezett a hús, kidobott pénz a vizsgálás. Viszont a kamera ezentúl bármikor jó szolgálatot tehet az elkövetkező időkben. És nem csak a bedobott hús miatt.

2018. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Gondolom labori vizsgalat kellene az meg draga csak iugy nem vegzik el.

Amit tehetsz vagj fel kolbaszt es tegyel bele fekete borsot..

Majd dobigald be a kutyanak.A kutya tuti raharap es megtanulja hogy a keritesen bedobott holmihoz jobb ha nem nyul...ugyaneszt jatszod el vele keriteesen belul is...

A vegen a tangyerjaba adj minosegi kajat es a kutya igy rajon hogy csak a tangyerbol egyen. En igy szoktattam le a kutyamat annakidejen persze nem masnap reggelre hanem fokozatosan tanitva.

2018. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben utánajártam és valóban több tízezres tétel így azt a pénzt inkább kamerarendszerre költöm. Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 6. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!