Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyát rászokta...

Hogy lehet egy kutyát rászoktatni arra, hogy pórázon ne rohanjon?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elkezd húzni,azonnalmegrántod a pórázt és megállsz. Ha nem javul, akkor megrántod és azonnalelindulsz vele az ellenkező irányba. Akkor megtanulja, hogy csak akkor jut előre, ha rendesen megy.

Ha még kölyök,akkor hamar megtanulja, ha már felnőtt, akkor eltarthat egy ideig.

2010. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kutyaiskolában csodákra képes a kutya:) mellesleg ott jól összeszoktok a kutyával.. szinte eggyé váltok
2010. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
Pl. ezt tanítják többek között a kutyaiskolában.
2010. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

szöges nyakörv,!


nekem bevált,,,1 honapig azzal mentünk végig az utcán,utána nem huzott

most lehet lepontozni,,de akikkel eddig beszéltem,(nem ezen az oldalon) +még kutyasuliban is javasolták!!

sztem ha nagyon nem haladsz hogy megállsz vele,meg hasonlok,akkor probáld ki!!!

a kutyának semmi baja nem lesz töle,,hiába mondja a sok hülye,hogy ez állatkinzás,meg hasonlok,

ez az én tapasztalatom,hogy azzal nem fog huzni

2010. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

szerintem nem kell szöges nyakörv. egyelőre csak csináld azt, hogy viszed az utcán, ha elkezd rohanni kicsit bőre ereszted a pórázt (hogy ne feszüljön), utána durr visszarántod izomból. belehalni nem fog, a cél, hogy megérezze. (ha ezt kínzásnak véled, akkor ne is gondolj arra, hogy le fog szokni valaha is.) ha megint megy, csináld megint: ereszted egy kicsit, hogy ne feszüljön, durr visszarántod. egy idő után megérti, hogy nem mehet amerre akar.

ha ez nem vezet megoldásra, akkor mehet a szöges. azt nem kell ennyire megrántani, mert annak az a lényege, hogy a nyakába beleáll a nyakörv egy része, így ha egy kicsit is megrántod elég durván megérzi.

2010. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

jaa,,jol mondja az elözö,,

én azert folyamodtam szöges nyakörvhöz,mert nálam a sima folyto semmit nem használt,, csak szenvedés volt

probáltam klikkerezni,meg hogy smikor huzott visszarántottam,meg azt is hogy mondtam neki hogy "LÁBHOZ" vezényszot,és másfelé mentem,de semmi,

ez tartott majdhogy nem 1,5-2 honapig,,azt utána fogtam a szöges nyakörvet

viszont azzal télleg nem kell rántani semmit,mert szépen megy melletted,,


én ajánlottam a szöges nyakörvet,,


majd irj hogy sikerült

2010. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem állatkínzás az, csak nemszeretnék a gazdák, hogy ilyen korulmények kozott tanuljon a az eb. meglehet tanítani neki másképp is, nemuszáj rogton a szoges nyakorvre gondolni!!!!! Akkor inkább húzzon, mint hogy az én kutyáimra valaha is tennék ilyet!!!
2010. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb megoldás, ha meg sem várod, hogy megfeszüljön a póráz, hanem amint a kutya megelőz, fordulsz is vissza, mész az ellenkező irányba. Ha megint megelőz, megint vissza. Nagyon hamar meg fogja unni a fel alá járkálást, és ki akar belőle szabadulni. Na ilyenkor elindul melletted, és észreveszi, hogy így haladtok. El tart egy pár napig, ha felnőtt kutya, akár egy hétig is, míg minden séta (napi 3) fel-alá járkálásból fog állni, de meg fogja érteni, hogy ezentúl a sétát te veszeted. Ha már nem feszíti a pórázt, akkor elkezdheted, magad elé engedni, de mielőtt megfeszülne a póráz, fordulj visssza. Max egy hónap, és tökéletesen fog sétálni a kutyád, szöges meg folytó nélkül is. Ha már egyáltalán nem húz, akkor jöhet a jutalom, és kezdheted neki megtanítani, hogy pontosan melletted, a tempódat tartva sétáljon, akár úgy is, hogy közben a szemedbe néz.
2010. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!