Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ki fogja nőni?

Ugye ki fogja nőni?

Figyelt kérdés
10 hetes kiskutyám egyfolytában harapdál és nem fogad szót. A nem fogad szót résznél gondolom, hogy majd megkomolyodik, de a harapdálás miatt aggódok. Kicsit agresszíven is harap/kap a kezem, lábam után. Ki fogja nőni? Hogyan lehet erről leszoktatni?

2018. aug. 6. 23:10
 1/5 Nonoga válasza:
100%
Nekem kinőtte :) ők így játszanak, illetve fogzás miatt is csinálja. Egy idő után zavaró volt, utána olvastam, és egy elég érdekes tanács vált be. Ha engem harapott meg, rávisítottam, nyűszítettem egy kiskutya hangját utánozva. Meglepődött és abbahagyta, 1-2 ilyen alkalom után. Azt írták azért kell, mert egymás közt is így jelzik, ha durva a játék. De sikerült :D
2018. aug. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Amikor nem kívánatos erővel harapdál, akkor tiltsad. Nálam ez úgy néz ki, hogy mondok neki egy "nem"-et és feltartom neki a mutatóujjamat, ez a kézjel jelenti nálam azt, hogy nem szabad. Ha nem tanulta még meg ezt, akkor a mutatóujjaddal koccintsd meg egy kicsit a száját miközben mondod a "nem"-et, rá fog jönni, hogy a harapás zavar téged és azt is megtanulja idővel, hogy a feltartott mutatóujjad jelenti a "nem szabad"-ot.


A visítozós módszerről én még nem hallottam. LOL.

2018. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nonoga válasza:
56%
A tiltásos módszer nem használt még... :) De elég durván játszott. És sok sok cikket olvastam, mire ezt találtam :D én is hülyének gondoltam magam, de mondom veszteni való nincs ha eddig semmi nem jött be. Aztán csak sikerült megértenie a kutyudnak hogy fáj :)
2018. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 9 hetes kutyusom van, ő is szeret harapdálni. Volt már, hogy kicsit fel is sértette a bokámat. Idővel elvileg ki fogja nőni, de nekem eddig két módszer jött be: az egyik, hogy ilyenkor játékosan rádobom a törölközőjét, hogy inkább azt harapdálja. A másik, hogy ilyenkor kimegyek a szobából két percre és bezárom az ajtót. Utána rendszerint jön "bocsánatot kérni". Ha harapdálás helyett nyalogat, akkor dicsérd meg, mert az annak a jele, hogy érti, hogy nem szabad téged harapdálnia.


Egyébként legyen valamilyen rágó játék és/vagy plüss, törölköző, amit harapdálhat. Elsősorban a fogzás, második sorban játék miatt harapdál a kiskutya. Az alomtestvérek egymást is szokták harapdálni.

2018. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!