Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha a kutya...

Mi a teendő, ha a kutya esetleg kihányta a Bravectót mielőtt felszívódott volna?

Figyelt kérdés
Sajnos késő bánat, hogy legalább egy-két óráig nem lett volna szabad kiengednem a kertbe. A kutya ki-bejár a lakásba. A beadás után kb 5-6 órával hányt egyet a szőnyegen. De nem tudni, hogy esetleg a megelőző órákban hányt-e esetleg a kertben. Ti figyelitek a kutyát a beadás után órákig? Hogy van ez a kerti kutyákkal? Még egyszer nyilván nem merem beadni, így is elég veszélyes szer, nem terhelhetem feleslegesen a szervezetét, hiszen nem is biztos, hogy kihányta. Tanácstalan vagyok.

2018. aug. 6. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanazt kell tenni, mint bármelyik más gyógyszernél is: Ha nem vagy benne biztos, hogy felszívódott-e, akkor úgy veszed, hogy felszívódott. Ellenkező esetben azt kockáztatnád, hogy dupla dózist adsz be neki.


A hányásos sztorihoz nem tudok mit hozzátenni. Ha a Bravecto miatt hányt, akkor inkább felejtsd el, mert nem egy esetről cikkeztek már, hogy a Bravecto miatt hullott el a kutyájuk. Jobb nem kísérletezni. Ha megint hányna, akkor hívd fel az állatorvost és derítsétek ki, hogy mi okozza!


Itt van pl. egy nemrégi eset:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9434470-megh..

2018. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én este 10 körül, vacsora után szoktam neki beadni, ő velem alszik a szobában, így ha hányna azt észrevenném. Ilyen esetben megkérdezném az orvost, hogy mi a teendő, és megpróbálnám megsaccolni, hogy mennyi idő után hányt. De nálunk még nem volt ilyen problémá szerencsére a Bravecto után.
2018. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Intervet Hungária válasza:
0%
Tisztelt Felhasználó! Amennyiben aggódik a kutyája egészségügyi állapota miatt, javasoljuk, hogy látogassa meg állatorvosát, aki pontos, kedvencére szabott információkkal láthatja el önt. Emellett azt is ajánlunk, hogy keresse fel az alábbi honlapot, hogy több BRAVECTÓVAL kapcsolatos tényt tudjon meg: www.bravectofacts.com. Üdvözlettel: Intervet Hungária Kft.
2018. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!