Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhely hogyan állapítja...

A menhely hogyan állapítja meg, hogy egy kutya fajtatiszta-e?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy fajtatiszta kutyának mindenképpen kell lennie törzskönyvének. Amikor egy menhely odaírja a kutya mellé, hogy fajtatiszta, de nem tud felmutatni törzskönyvet (miért is tudna, hiszen tenyésztett kutyákat nem szoktak beadni menhelyre), akkor ezt hogyan állapították meg?


A másik amit nem értek, hogy a menhelyek honlapján általában "fajtiszta" szó szerepel. Egyáltalán tisztában vannak vele, hogy mi a különbség? Csak mert egyértelmű, hogy a fajtatisztaságra gondolnak, hiszen olyat írnak, hogy "fajtiszta: nem (keverék)" vagy "fajtiszta: igen (németjuhász)".



2018. aug. 7. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Az erősen fajtajellegűekre írhatják, hogy fajtatiszta, a nagyon mixekre, hogy keverék. Törzskönyves valóban ritka menhelyeken. Az meg, hogy "fajtiszta" a "fajtatiszta" helyett, pongyolaság, mint a főbérlő kifejezés a bérbeadó helyett.
2018. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos a menhelyen azzal sincsenek tisztában milyen fajtára hasonlít a kutya :D


Amikor egy állatmentős pasi azt mondja egy hosszú szőrű tacskóra( aki mellesleg külföldi tenyésztőtől van,törzskönyves) ,hogy basset hound akkor asszem nincs több mondani valóm :D

2018. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ránézésre állapítják csak meg? Mi van akkor, ha örökbefogadok egy fajtatisztának feltüntetett kutyát, ami valójában keverék, csak nem látszik rajta és valamilyen örökletes betegsége van, ami nálam derül ki? Ez a legnagyobb dilemmám most. Én azt hittem hogy van erre vérteszt amiből meg tudják állapítani hogy keverék-e vagy sem.
2018. aug. 7. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Majd, ha adakozol komoly milliókat egy-egy menhelynek, akkor lesz vérteszt.. Idióta. Ha annyira érdekel, megcsináltatod magad. Ez nem magánklinika. Itt kutyákat mentenek meg a haláltól, és gonosz, szadista emberektől.
2018. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha fajtatisztát akarsz, veszel tenyésztőtől, törzskönyvvel.

Ja, vérteszt :)) Te is csak fotón láttál kutyát, de már minden kell, és főleg ingyen!

2018. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül akarok fajtatisztát, csak ha már odaírják, akkor gondoltam nem csak ránézésre mondják, hogy fajtatiszta. :( Az első kutyám szaporított keverék volt, örökletes betegség miatt ment el 6 évesen, ezért állok így a dologhoz.
2018. aug. 7. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Vagy veszel 150+ezer forintért egy törzskönyves kutyát, ami 70% "garanciát" ad arra, hogy nem lesznek veleszületett betegségei, vagy örökbeffogadsz egy keveréket/fajtajellegű kutyát, ingyen. A keverékek általában egészségesebbek, mint a túltenyésztett fajtatiszta kutyák. (kivéve ha eltörték a gerincüket, ami nem a genetikájuk hibája) A szaporítós kutyáknál meg bármi jobb, arra sincs garancia, hogy fajtatiszta e a kutya. Simán lehet, hogy az egyik közeli felmenő (szülő/nagyszülő) nem volt fajtatiszta, akkor meg már egy menhelyi fajtajellegű kutya is ugyan úgy megteszi. A veleszületett betegségeikről meg ne is beszéljünk...
2018. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Attól még, hogy fajtatiszta a kutya, nem biztos, hogy törzskönyves is. Nyilván a nagyobb kennelek törzskönyveznek, de azok a kutyák sokba is kerülnek és inkább versenyekre, kiállításokra viszik, mint házikedvencnek.

Mellesleg a fajtatiszta kutyáknak néha több betegsége van, mint a keveréknek.

2018. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom mit okoskodsz kérdező, még az alapvető dolgokat sem tudod: a keverék sokkal egészségesebb. A tenyésztett, meg hajlamos mindenféle betegségre.
2018. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

létezik vérteszt, de egy menhely örül, ha a kutyáit etetni tudja, ilyesmire nincs pénze.

Én speciell amúgy még egy oldalon sem láttam, hogy kihangsúlyoznák h a kutya fajtatiszta, nemhogy még el is rontsák és fajtisztának írják...

A menhelyi "fajtatiszta" kutyák egyébként szaporítótól vannak, ha onnan hozol ugyanúgy szapis kutyád lesz, csak egy jó célt támogatsz.

2018. aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!