Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyák gyakran betegek?

Havanese kutyák gyakran betegek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom fura egy kérdés de 8 hónapos havanese-em van és már harmadszorra beteg mióta velem van (fel éve). Mindig a belei gyulladnak be. Pedig RealNature tápot kap, setanal vigyázok h ne vegyen a szájába semmi idegen anyagot... sokat szokott hányni és sokszor megy a hasa. Nektek volt ilyen akar más fajta kutyával? Milyen megoldást talaltatok erre?

2018. aug. 9. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szaporítótól van, vagy tenyésztőtől? Ha az első, akkor máris megvan a válasz.
2018. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha felelős tenyésztőtől van nem.


Ha 10-80 ezerért szaporítótól, akkor inkább örülj hogy nem idegbeteg

2018. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keverékem van, ugyanilyen volt fiatalkorában. Rengeteget hányt és ment a hasa, pedig egy csomó tápot kipróbáltunk. Jelenleg van egy ami bevált (Carnilove vaddisznós bárányos), mellé kap a farkaskonyhától ún. "Pocakmixet" és immunerősítőt (mindkettőt kúraszerűen) . Így már egy jó ideje nincs problémánk *lekopogom* .


Mellesleg nem biztos, hogy jó neki a Real Nature táp. Meglehet, hogy minőségi, de nem válik be minden kutyánál ugyanaz. Pl. a legjobb tápnak az Orijent tartják, mégis sok kutyának túl erős.


De amit előttem írtak az sajnos igaz. Amennyiben szaporítótól van örülj, hogy "csak ennyi" problémája van. Ezért kell tenyésztőtől vásárolni.

2018. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Real Nature jó táp,de lehet a gyomra nem bírja.


Amúgy rendesen ki lett kezelve minden bélgyulladása?


Nálunk akkor volt sűrűbb ez a bélgyulladás igaz idős kutyánál(sajnos már nincs köztünk :( ) amikor nem kezeltük ki rendesen.

Tehát 3-4 napi gyógyszeres kezelés és diéta után vissza jött a hasmas 1-2 hónapon belül.


Viszont mikor 6-7-8 napra elegendő gyógyszert adott a doki és a diétát is kihúztuk eddig, akkor utána jók voltunk sokáig.


Illetve érdemes lenne ilyen hasmasnál ha székletét kivizsgáltatod,nincs e benne Giardia féreg vagy más egyéb ami okozhatja a sűrű bélgyulladást.


Royal canin gastro intestinál nagyon nagyon jó érzékeny gyomrú kutyáknak,bár mivel fiatal élete végéig nem hiszem,hogy etethető vele.

De ha pl 3-4 hónapig csak ezt kapja helyre hozná az emésztését szerintem, aztán nézelődni érzékeny gyomrú kutyáknak való tápon ami nem orvosi,szépen átváltani.


Gastro ferm nevű probiotikumos port kúra szerűen szerintem simán szedhetné,hogy rendbe rakja a beleit.


De mint írtam első körben egy kivizsgálás kellene fél év alatt 3 bélgyulladás sok egy kölyök kutyának.

2018. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

10 hónaposak a drágáim, még nem volt ilyen problémánk, próbáld meg másik táppal etetni, és mindenképpen megérné kivizsgáltatni, ahogy az előző válaszoló is írta.

2018. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!