Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb mozgásigényű, lakásban...

Kisebb mozgásigényű, lakásban tartásra alkalmas, közepes testű kutya: milyen fajtát ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Első saját kutya lenne. Épp azért, mert kutyás tapasztalatom kevés van, maradnék inkább a fajtatiszta, tenyésztőtől vett kutyánál, mint a menhelyinél.


Nem kedvelem a nyomott orrú fajtákat, mint a bulldogok, nem tartom egészségesnek a kutyára nézve, pedig tudom, hogy rájuk pont jellemzőek ezem. Valamint a kicsi és népszerű lakáskutyák sem a szívem csücskei, mint a Yorkie, Bichonok, csivava, Westie.


Ezeknél nagyobb testű, lehetőleg nem túl hosszúszőrű fajtára gondoltam.


Álomfajtáim közé a retrieverek (inkább Golden) tartoznak, de nem tudom, ők mennyire lennének alkalmasak.


További szempont, hogy más állatokkal jól kijöjjön, mert van egy szobacica is.


Kutyaovi, kutyaiskola, napi többszöri séta megoldható (min. 3-4), rengeteg időt lennénk vele, mert én egyetem utolsó évében járok, a párom pedig otthonról dolgozik. Szeretném tanítani, sokat játszani vele, kirándulni vele (külföldre is, repülővel).


Tudtok valamilyen fajtát javasolni?


A válaszokat előre is köszi.



2018. aug. 10. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sok fajta alkalmas lenne. A Golden, tökéletes kezdőknek, barátságos idegenekkel, egyéb állatokkal is, és nem igényel sok ápolást. Az a 3-4 séta elég kell, hogy legyen.


Milyen fajták tetszenek még?

2018. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

A retrievereknek elég nagy mozgásigényük van. Még nagyobb mozgásigényűek a terrierek. Legkisebb aktivítással tényleg a bulldogok, nyomott orrúak rendelkeznek, de írtad, hogy ők nem tetszenek.


Én először a spánielekre gondoltam, mondjuk cavalier king charles spániel. Vagy jó lehet még mondjuk a whippet is. Náluk az a lényeg, hogy napi egyszer kifuthassák magukat. Ha van kutya akivel rohangáljon akkor fél óra alatt lefárasztja magát. Ők a rávidtávú gyors futásra lettek szelektálva.


Esetleg törpe schnauzer, bár ők hajlamosak makacskodni, de kutyasuli mellett ez nem lenne probléma, mert annyira nem vészesek. Plusz van mozgásigényük is azért, de még elviselhető. Napi egyszer vagy kétszer hosszabb, szaladgálós, kutyákkal játszós séta mellett elvannak. Bár kozmetikázni kell őket, de ha trimmelik, akkor a szőrhullás mellette minimális.

2018. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az uszkár, melynek van kisebb-nagyobb változata, a spániel, és a tacskó , bár utóbbi kistermetű.
2018. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A Whippet kistestű, valamilyen agár viszont lehet, hogy megfelelne.
2018. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A cocker spániel is nagyon tetszik, bár őt ahogy elnézem, tuti kozmetikázni kell, de ez legyen a legnagyobb probléma.


A retrievereken kívül csak olyan fajták tetszenek, amiket nem vállalnék be, mert egyáltalán nem hozzám valóak, távolról sem. (Pl. Aussie, Husky)


Köszi a tippeket, a whippeteket és spánieleket megnézem.

2018. aug. 10. 11:15
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Egy golden, vagy egy labi (show vonalból) szerintem is jó lenne. Az általad leírt séta mennyiség szerintem elég lenne neki, de ha aggódsz még mindig választhatsz egy nyugodtabb kölyköt. Nekem ír szetterem van lakásban, híresen nagy mozgásigényű fajta, de ismerek német vizslát, aussie-t is lakásban, és teljesen jól elvannak. Az én kutyámat például volt, hogy reggel 10kor úgy kellett ébreszteni, mert még aludt. Igazi kanapékutya, de ha lent vagyunk kitör belőle az energia. Bent viszont nyugodt, elfekszik :)

Az agárfajták is jók lehetnek, ha nem afgánt, oroszt vagy salukit választasz akkor még a kozmetikával sem lesz probléma:)

2018. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Tacskó, uszkár, spániel, spicc.


Nekem ezek jutottak először eszembe. :)

2018. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MonRo ***** válasza:
76%
A Golden R. jó lehet. Egyetlen igazi hátránya, hogy az egész lakás egy szőrtenger lesz... Az uszkárt kozmetikázni kell, cserébe nem lesz szőr. Lehet egyméretűre nyírni, nem pomponosra.
2018. aug. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
A golden és a labrador nem közepes testű hanem nagy. Elég nagy a mozgásigényük. Inkább spániel, basset hund, közép schnauzer közép uszkár
2018. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, az enyém nem hullatja annyira. Minden nap van talán két maréknyi szőr, és ennyi.


Utolsó, a Labrador közepes.

2018. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!