Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyát arról...

Hogyan tudnám a kutyát arról leszoktatni, hogy ha nem vagyunk itthon ne ugasson?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy yorkim, novemberben lesz egy éves, február óta van nálunk.

1 hete mióta elmegyünk otthonról ugat, és elég sokáig... Ma például elmentem a boltba, és akkor hallottam az utcán, hogy ugat mikor, kiértem a lépcsőházból. És mikor jöttem haza 10 perc múlva még mindig.... Félek, hogy a szomszédok szólni fognak.

Eleinte mikor elmentünk itthonról akkor sokat sírt, de ez elmúlt és körülbelül 2-3 hónapja semmi gond ezzel.. Szoktunk neki adni ilyen rágókát, hogy ellegyen... Mitől szokhatott rá, hogy ugasson és mit tudunk ellene tenni?



2018. aug. 11. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ez az un. szeparációs szorongásként ismert viselkedés, a kutya fél, nem érzi biztonságban magát a falkatársak hiányában. Nehezen kezelhető. Azt javasolják, hogy hagyjunk mellette valami testi fehérneműt, ami a gazda/falkatárs szagát megőrzi és attól kissé megnyugszik a kutya. Ha csak ugat, az nem vészes, máshol összerág mindent, lehúzza a falról a tapétát, szétkaparja az ajtót stb.
2018. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nem biztos, hogy végig ugat a kutya. A miénk ugat, ha elmegyek, aztán megint rákezd, amikor hallja, hogy jövök. Ha az itthon maradt családtagoktól nem tudnám, hogy a kettő között csendben van, simán hihetném én is, hogy folyamatosan ugat.
2018. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Ha elmentek semmi kép se búcsúzzatok,ha ezt teszitek akkor ne csodálkozzatok.

Vegyétek őt figyelmen kívülre mikor elmentek.

Még szólni se szoljatok hozzá.

Gyakorolhatjátok ezt pl: kimész az ajtón vársz 5 percet és csak akkor mész be és adsz jutalomfalatot ha abbahagyta az ugatást.

és ha benyitsz és elkezd ugatniakkor visszazárod az ajtót meg kell tanulnia hogy ugyanolyan nyugodtan kell várakoznia és fogadnia mint ahogy mindig.

2018. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem szoktunk elbúcsúzni tőle, sőt ha hazajövünk akkor "nem veszünk róla tudomást"

Játéka is van bőven... volt hogy kivittem pl az alvós pólóm mikor sokat sírt mikor elmentünk... de utána már lenyugodott...

2018. aug. 11. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!