Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet/legyen még kutyám?

Lehet/legyen még kutyám?

Figyelt kérdés
Közel 16 évig élt velem második kutyám. Szinte egész nap gondolok rá, nagyon hiányzik. Főleg kutyás ismerősök mondják, hogy kellene másik. Kölyök/fiatal kutyát nemigen vállal(hat)nék, hiszen minimum 10-15 évre kell tervezni, túl a 6 X-en ez meggondolandó. Középkorú/idős akad ugyan gyepin/menhelyen, de neki már kialakult szokásai vannak. Valahol befogták, vagy valaki leadta. Ha valami történne velem, ami miatt nem tudnék tovább gondoskodni róla, biztos megviselné, hogy ismét új helyre kerül.
2018. aug. 11. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg ideiglenes befogadás menhelyeken? :)

Én még most vállalnék kutyát, hiszen a 15 év még bőven meglesz. ;)

2018. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem vagyok ennyire optimista a 15 évvel kapcsolatban. Gondoltam ideiglenes befogadásra, de 10 emeletes panelban nem minden szomszéd "befogadó", háborognak az ugatás miatt.
2018. aug. 11. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Egy idős kutya is nagyon hamar felveszi a te élet ritmusodat, alkalmazkodik hozzád. Én akiket ismerek, és idős kutyát vettek magukhoz egy percre se bánták meg, mert ugyanolyan hálásak, szeretettel teliek voltak, mint a kölykök - csak már nem kellett napi egy órát labdázni. :) Szerintem egy 7-8 éves kutya simán bevállalható.
2018. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Ebben nemigen tudunk segíteni, ez a te döntésed, neked kell meghoznod, te tervezz előre. Bár én a helyedben bevállalnám a kölyköt, de nem vagyok te! :)
2018. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is az ideiglenes befogadás a legjobb döntés :)

Az meg egy gyönyörű gesztus, ha egy idős kutyának szebbé teszi a hátralévő éveit. Nekem is volt ilyen örökbe fogadott idős kutyám, egy tündér volt és nagyon egyszerű volt vele az élet, nem voltak berögzült rossz szokásai se. De mindenképp körültekintően válassza ki, hogy melyiket viszi haza, töltsön vele előtte több időt :)

Remélem sikerül megtalálni a tökéletes társat

2018. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

ma 12:58

Megnevelt kutya nem ugat a lakásban.

2018. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!