Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapest-Szeged vonalon hogy...

Budapest-Szeged vonalon hogy tudok kutyával utazni?

Figyelt kérdés
Nincs szallitodoboza, 20 kilós kutya.
2018. aug. 12. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
amikor én buszoztam, vonatoztam és kutya is volt, egyszer sem láttam dobozban, csak macskát. a kutyák pórázon gazdi lábánál feküdtek, a kalauz/buszsofor sem szolt. max. egy szájkosár legyen pluszban
2018. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges szállítódoboz. Ki kell fizetni az élőállat viteldíjat („kutya menetjegy”), 855 Ft.


A MÁV-Csoport üzletszabályzatából [link]


„9.3.13. A kézipoggyászra vonatkozó általános szabályok megtartásával az utas zárt szállítóeszközben élő állatot is bevihet a vasúti kocsiba, ha az (pl. kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja. Az előbbiektől eltérően a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve is szállítható. A vasúti kocsiba bevihető élőállat-szállítás díjszámításának szabályait a Díjszabás tartalmazza.”


„9.3.14. A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat:

a) az 1. osztályú kocsiba,

b) az étkezőkocsiba.

Pót- és helyjegyköteles, helyjegyköteles vonaton a vasúti társaság az élő állat szállítását.

Díjszabásában további feltételekhez kötheti, vagy az egy kocsiban szállítható állatok darabszámát maximalizálhatja.

Kutya csak a 2. kocsiosztályú személykocsiba vihető be. Egy utas legfeljebb 2 kutyát vihet magával. A 2. kocsiosztályú, fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A fülkés kocsi egy fülkéjébe legfeljebb 2 utas vihet be kutyát. 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható. A kutyát pórázzal és szájkosárral kell ellátni, kivéve, ha a kutya megfelelő (II. fejezet 9.3.13. pont) zárt szállítóeszközben utazik. A kutya tulajdonosa köteles az állat egy évnél nem régebbi keletű, veszettség elleni oltási bizonyítványát magával vinni, és azt kérésre felmutatni. A három hónapnál fiatalabb kölyökkutya esetében – ha életkora egyértelműen igazolható – nem kell oltási bizonyítványt felmutatni. Ha az utas a szükséges igazolást nem tudja felmutatni, a vasúti társaság az utast és kutyáját kizárja az utazásból.”


IC-n is lehet szállítani – persze ott is csak 2. osztályú kocsiban -, mert az online menetrend számol élőállat viteldíjat.

[link]

[link]

2018. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM szépen. És online is tudok jegyet venni?


A személykocsi peronján részt nem értem.

2018. aug. 13. 01:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Például, termes vasúti kocsinál a peron: [link]

Például, fülkés vasúti kocsinál a peron: [link]

Például, vannak olyan kocsik, amelyeknél középen is van peron: [link]

2018. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
45%
IC-be nem viheted be, ott csak kistestű kutya szállítható szállítóeszközben, minden mást nagyon jól leírtak már előttem. Az hogy csak peronon szállítható azt úgy kell érteni, hogy a fülkés kocsiknál pl van jobb vagy bal oldalt egy közlekedő folyosó és ez a szabály szerint ott kell szállítani a kutyát, nem viheted be a fülkébe, de ne foglalkozz ezzel, nyugodtan vidd be, nem szólunk érte, csak ne az ülésre ültesd.
2018. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!