Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám csak jutalomfalattal...

A kutyám csak jutalomfalattal csinál meg mindent. Ez ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Az "ül"-t megcsinálja szépen, de csak falattal, falat nélkül nem. Ugyanez van a "Gyere",illetve "fekszik" parancsszóval. Az se használ már, ha a virslit, amit kap, nagyon apróra vágom fel. Egyébként jól van etetve,premium táppal. Mit csinálhatnék ez ellen?
2018. aug. 13. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne lóbáld előtte a jutalomfalatot, amikor tanítod. Ha megcsinálja a feladatot, akkor zsebből előkapsz egy kicsit és odaadod neki, de ne úgy tanítsd, hogy előtte megmutatod neki a jutalomfalatot és utána kéred csak tőle a feladatot.
2018. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha úgy kérem, akkor nem csinál semmit, csak ha előtte megmutatom neki.
2018. aug. 13. 13:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Pld. Mondom neki, h gyere, de nem jön csak ül, és néz, ha nem mutatom meg neki.
2018. aug. 13. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, félreértettem, amit írtál.


Ha még nem tudja a feladatot, akkor én így csinálnám:


Először is leültetném egy kicsit távolabb, gondolom az már megy. Aztán: "Arnold, gyere ide! Gyere!" - közben kézzel is integetnék, hogy jöjjön, aztán a mondat után megmutatnám neki a jutalomfalatot a kezeim között (ha nem vette a lapot és magától nem indult még meg). Amikor hozzámér, akkor mondanám, hogy "Okos vagy!" és ezzel egyidőben megkapja a jutalomfalatot. Majd leültetném megint, kicsit távolabb mennék és a feladatot ismételném még 1-2-szer, majd innentől kezdve már mehet úgy is, hogy nem mutatom meg neki a jutalomfalatot, amikor hívom, egyszerűen csak előveszek egyet a zsebemből, amikor hozzámér (azaz amikor teljesítette a feladatot). Ennek az a lényege, hogy először jutalomfalattal megmutatod mit kell csinálnia, az elvárt feladatot megismételteted vele még néhányszor így és miután megértette, mehet élesben is a gyakorlás úgy, hogy csak a feladat elvégzése UTÁN kapja meg a jutalmat.


"Az "ül"-t megcsinálja szépen, de csak falattal, falat nélkül nem."


Akkor kezdd ezzel mondjuk, mert ez egy egyszerű feladat. Ha nem ül le magától, csak áll, akkor próbáld meg, hogy a hátsójánál finoman rányomsz egy kicsit, miközben mondod a parancsszót. Előbb-utóbb szerintem rá fog jönni, hogy mit szeretnél és amikor megcsinálja, akkor egyből mehet a jutalomfalat neki. Egyébként kézjelet mutatsz neki ilyenkor? Az is célszerű lenne, ugyanis a kutyánál előbbre vannak a vizuális parancsszavak, (és még előbbre a szaglása), mint a hallása.

2018. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez jó, visszaolvastam mit írtam. :D Most jöttem rá, hogy előbb feltételeztem, hogy az ültetés már megy, aztán válaszoltam arra, hogy nem megy az ültetés parancsszóra... Na mindegy, de a lényeg remélem érthető. Nem vagyok ma formában. :\
2018. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Ez a kutya fajtától is függ,nekünk is van két kutyánk egy mopsz meg egy golden retriver,a retriver jutalom nélkül képes bármire,a mopsz viszont jutalom nélkül semmire nem képes,sok embert megkérdeztem azt mondták ez normális amennyi kutyafajta annyi természet
2018. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!