Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell tenni?

Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Vannak kutyáim és kint esznek mert kinti kutyák.Eddig a garázsba ettek,de már nem apukám csak télen engedi be őket.

Az ételt megtagadják,parancsra esznek szépen egymás mellett a másik táljába nem esznek bele.Egy gond van ha elmegy valaki a ház előtt nem mindig de mennek ugatni csak akkor ha olyan jön akit tényleg nem szeretnek hangoskodó tinik vagy ilyesmi.

Ilyenkor mit csináljak ha elmegy evés közben?eddig elvettem és utána visszaadtam,de tegnap elvettem(csak az egyik elől mert elrohant)és nem adtam vissza utána jött és kereste volna.


Ilyenkor vegyem el a tálat vagy hagyjam ott?mi a helyes?


2018. aug. 13. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha elvárod a kutyáidtól a házőrzést, akkor miért is bünteted miatta? Nem azért hagyja ott az ételt, mert nem éhes.
2018. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
#1-es, honnan veszed, hogy elvárja a házőrzést?
2018. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem várom el tőlűk,nem azért vannak,hogy őrízzék a házat.Nem is arra termetek senki sem fél tőlűk,kedves kutyák.
2018. aug. 13. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Ha a házőrzést nem is várod el, szerintem azt azért el lehet várni egy kutyától, hogy jelezzen. (Én se várok nagy tetteket a kutyámtól, de azért annyit igen, hogy legalább "szóljon", hogy egy teljesen vadidegen mászkál a kertben...) De, persze te tudod.

Az ételre visszatérve. Próbáltam kihámozni ennek az okát, de nem írtad, szóval arra tippelek, hogy valami ilyesmi oka lehet az étel elvételének, hogy nem akarod hogy válogatós legyen, meg alfa akarsz lenni stb... De ugye azt tudod, hogy nem kell ezzel túlzásba esni? Az állat kapja meg a napi adagját, ne legyen szegény éhen! Nem véglegesen hagyta ott a kaját, csak egy percre. Én el se vettem volna, mivel tulajdonképpen még nem fejezte be az evést, csak "félrenézet". De, legyen! Ok elvetted, mert elment, de pár perc múlva add neki vissza, ha még éhes és keresgél. Gondolom méred neki a kaját, szóval szegény nem ette meg az épp aktuális adagját. Persze, hogy keresgélt!

Megbüntetted, mert elment. De a büntetéseket fel is kell oldani és arányosnak kell lennie a bűntettel. Szerintem nem volt ez akkora vétség, hogy ne ehesse végig az adagját, még mondjuk 10 perc múlva sem.

2018. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Ezert miert kell elvenni ? Nem a válogatás miatt hagyta ott, hanem mert a feladatát végezte. Nekem is csinál ilyet a kutyám, megugatja az idegent, es megy vissza enni. Annyi túlzás van mar a kutyanevelesben hogy a hajam ketté all neha.
2018. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az ugatâsról akarod tiltani, akkor csináld azt és ne az étellel kavarj. Amikor ugat tilstd le, amint abbahagyja az ugatásd rögtön jutalmazd. Ha megtanulta parancsra abbahagyni az ugatást, növeld az időt és 5, 10, 20 másodperc csendbenlét után jutalmazd és ne akkor amikor abbahagyja az ugatást.
2018. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az egyik mindenkit megugat,és erről próbálom leszoktatni amúgy.Eddig napközbe végünk feldatokat ha ugat behívom stb.De vacsi alatt nem fogad szót és ezzel bűntetem(egyik ismerős ajánlotta).Engem nem zavar,ha ugat,de a szomszédot nagyon és nem akarom,hogy "véletlen" megmérgezzék vagy valami.


De ha ez nem jó akkor 10 perc múlva vissza adom neki,de csak alig hagyott néhány szem tápot és amúgyis válogattós kivesz néhány tápszemet a tálból és kiköpi a földre.

2018. aug. 13. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!