Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megugatja a számára...

A kutyám megugatja a számára idegen embereket?

Figyelt kérdés

Pár napja fogadtunk örökbe egy hamarosan 3 hónapos németjuhász keveréket. Semmi gond nem volt vele, de tegnap óta megugatja a kerítés előtt elhaladó embereket és egy biciklist is megpróbált már sétáltatás közben. Fogunk vele kutyaoviba járni, de az csak szeptember közepétől jöhet szóba.

Addig mit ajánlanátok, hogyan szoktassam le erről? Valami tippek, trükkök?


2018. aug. 13. 15:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy a szemetest is megugatta, amikor kinyitottuk. (Gondolom a hangja miatt.)

Arra gondolok, hogy megszokta a környezetét és felbátorodott.

2018. aug. 13. 15:08
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg arra gondolok, nem ismeri az idegen dolgokat (szemetes), idegen embereket, ezért megijed, és azért ugat.


Még csak most ismerkedik a világgal, még jó, hogy idegen/érdekes neki minden, és ugat. Amúgy a kutyák ugatnak ha nem tudnád, pláne a kölykök! A kutyaovi jó ötlet számodra, ott majd sokat tanulsz a kutyák viselkedéséről!

2018. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Nemazért mondom,de a kutya nem erre lenne valójában?Szerintem örülj neki,hogy ilyen,jó házőrzőt sikerült kifognod,akkor van baj szerintem csak,ha nem enged be olyan embereket akik nem idegenek...
2018. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1# Tudom, hogy ugatnak, csak szeretném leszokatni róla, nehogy azt feltételezze, hogy ezt nyuhodtan csinálhatja.


2# Így is nézhetjük. De nem hiszem, hogy te is örülnél, ha még az ismerősidet is megugatná, szimán csak azért, mert ő még nem találkozott velük.


Egyszerűen csak tudni szeretném, hogyan próbálhatnám meg leszokatni róla. És jöhet negatív kritika is addig, ameddig a segítőszándék megvan.

2018. aug. 13. 15:58
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Rászólsz, határozottan mondod, hogy NEM!!!, szóval tiltod a szerinted nem kívánatos viselkedést. Ha jól viselkedik, pl visszajön hozzád ha hívod, vagy leül/fekszik parancsra, akkor jutalmazod jutalomfalattal, vagy játékkal.
2018. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként ne haragudj, de ha nem tanítod, fogalmad sincs hogyan kell a leírásod alapján, mi alapján vársz el egy kölyökkutyától pedáns viselkedést? Mi az, hogy megszokta magát, meg felbátorodott?! Nálatok a kutya helye a sarokban van, vagy hogy van ez?!


Vidd mielőbb oviba, utána iskolába, és addig számos oldalt találsz a neten kutyatanításról, minden rossz nélkül írom, de vess bele magad, és olvasgass!

2018. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

"De nem hiszem, hogy te is örülnél, ha még az ismerősidet is megugatná, szimán csak azért, mert ő még nem találkozott velük."


Ez meg röhejes! A kutyának ismeretlen, még ha neked ismerőseid is. Képzeld, nekem 7 éves jól nevelt kutyám van, de előfordul, hogy számára ismeretlen embert megugat, aki beakar jönni a portájára. Ezért kell tiltani, rászólni ilyenkor - aztán jutalmazni, ha jól viselkedik (!!!) - akkor látja, hogy a gazdi beengedi az idegent, nincs semmi veszély, és nem fog ugatni. De ahhoz, hogy szót fogadjon sok tanítás és türelem kell. Amúgy baromi veszélyes lehet egy 3 hónapos ugató kölyök :)))

2018. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem tényleg nem lehet veszélyes, de azért mégis.. Elég idegesítő lehet, meg hát hogy nevelné még, ha nemrég fogadták örökbe? Szerintem meg hozzá/hozzájuk de szokott rendesen.. Úgy hogy tanithatná?
2018. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Inkább az ismerőseidet fogadtad volna örökbe ezzel a hozzáértéssel, nem egy kutyát. Már ha nem a szaporítókat támogattad, de erős a sejtésem, hogy igen... Mi a francnak kell minden analfabétának kutya????!!!
2018. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerinted szapitól lehet örökbefogadni? :D

Valószínűleg menhelyes, ahol nem foglalkoztak vele (olyan sokat).

2018. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!