Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb, biztonságosabb:...

Melyik a jobb, biztonságosabb: szállító ketrec vagy kutya biztonsági öv?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom a biztonsági öv, mert hiába van ketrecben a kutya amikor utazunk, baj esetén a ketrecbe beütheti magát vagy a ketreccel együtt "kirepülhet"... Viszont a biztonsági övvel csak kevés kutyát tudok szállítani, és én általában 3, 4 állattal utazok..

És hol találok olcsóbban (persze nincsenek túlzott elvárásaim) szállító ketrecet? Melyik éri meg jobban, minden kutyának egy kicsi, vagy egy nagy amiben minden (közepes méretű) kutyám elfér?


2010. jún. 20. 19:08
 1/4 Akiteki ***** válasza:
37%
a ketrec jobb: kényelmesebb és biztonságosabb is. A kutya méretének megfelelőt kell venni, akkor még ütközés esetén sem üti meg magát nagyon. Az övben nem tud mozogni, megfordulni és még el is rághatja.
2010. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elrágja mert ott ülök mellettük és meg van nevelve meg nem is az a lényeg az utazásban hogy mozogjon. Ha nagyon kell neki akkor megállunk.
2010. jún. 20. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

az öv természetellenes pózba kényszeríti a kutyát. ha meg csak olyan h a hámjára csatolod, attól össze vissza esik, csak éppen az ülésről nem esik le.

az egy gáz találmány, nem tom kinek jutott eszébe.

2010. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Bár régi a bejegyzés, reagálok hátha más is olvassa:


""...amikor utazunk, baj esetén a ketrecbe beütheti magát vagy a ketreccel együtt "kirepülhet" ""

- A ketrecbe be fogja magát ütni, ez biztos. De az autóba is beüti magát "baj esetén", ez is biztos. Tökmindegy hol van. A ketrec meg összenyomódhat, belepréselődhet a kutya nemdebár? Kirepülni a hámmal is kirepülhet ha arról van szó, mert ezek a hámok nincsenek bevizsgálva biztonsági szempontból!


"...még ütközés esetén sem üti meg magát nagyon." - ti még nem láttatok igazi ütközést??? ne máááár! ki írta ezt, egy 10 éves gyerek? - kis ütközés esetén pl senki nem üti meg magát nagyon, nagy ütközés esetén lehet, h túl sem élik az utasok. Erről van szó.


"...Az övben nem tud mozogni, megfordulni" - hehe, én sem tudok az övben mozogni, megfordulni. Mondjuk nem rágom meg ez biztos.


Sok kutya szaladt el autós balesetek esetén, ez is biztos. Ketrecből valószínűtlen, h baleset esetén elszalad de az sem lehetetlen, kérdés hogyan sérül a ketrec ami szintén nincsen törésre bevizsgálva! Hám is elszakadhat mert az sincs bevizsgálva (nem feltétlenül a vászon része hanem épp a műanyag, bár erre is kicsi az esély de bármilyen ütődés betehet neki) - bár lehet ekkor a kutya már nem igazán fog tudni szaladni, ez is igaz.


"...az öv természetellenes pózba kényszeríti a kutyát." - milyen övről beszél a kedves válaszoló? nem tudok olyan övet ami ezt idézi elő. Autós biztonsági öv kutyának, ez a hám formájában létezik. Hámban, ülésen ül a kutya. Na ez mitől természetellenes? annyi üldögélést meg kibir, amennyit én, nincs választása. De kiváncsi lennék, milyen az az "öv" ami természetellenes pózba kényszeriti a kutyát. Küldjétek már meg a linket itt légyszives, köszönöm.


Ketrecvásárlás: érdemes vaterán, Express-en próbálkozni, vagy bárhol, használtan a neten. Vannak eladóak! Igy olcsóbb lesz.


A kresz szerinti szabály szállitásra: - a kutya teherszállitás kategóriába esik mivel nem személy.


[link]


Én ketrecet vennék ha elég nagy az autó és elfér benne a ketrec és rögziteni (!!!) is tudod. Ha nem fér el, vegyél hámot. Ezt nem a kérdezőnek irom, mert ő már biztosan megoldotta, hanem bárkinek aki erre jár.

Ez az én véleményem, ha nem értesz egyet, elfogadom.

2012. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!