Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszuk?

Melyik fajtát válasszuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már írtam ki hasonló kérdést erről a témáról, de mivel ez lényegében más kérdés lenne, jobbnak találtam új kérdést kiírni, nem pedig kommentben rákérdezni.


Ez a régi kérdésem :


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9433983-mily..


(csak a kíváncsiság kedvéért :))


Nem is olyan rég eldöntöttük a családommal, hogy egy Shetlandi juhászkutyát szeretnénk.

Nagyon gyönyörű, okos kutya, szeretnék vele nagyon sokat törődni, és megfelelően nevelni.

Arra gondoltam hogy dogdancing- agilityzni is szeretnék vele, de nem hiszem hogy versenyre is mennénk, csak a mozgás és az elfoglaltság, játék kedvéért csinálnánk.

Viszont anyukám felhozakodott s témával, hogy neki nagyon tetszik a Labrador Retviver is, és azért én is eljátszottam a gondolattal.

Úgy tudom hogy ő imádja a vizet, én mindenhéten egyszer, vagy kétszer mindenképpen akkor elvinném úszni,

És természetesen mindent ugyanúgy (testmozgás, prémium étel, szeretet) megadnék neki. A kutyaovodát és az iskolát beleértve. :)


Szerintetek melyik fajta kutya illene jobban hozzánk?

(leirom hogy milyenek a napjaink, nem biztos hogy mindenki megnyitja az előző kérdést)

Kutyabarát helyen élünk, de panellakásban. Egynap 4x letudom vinni, kétszer legalább 1-2órára (vagy akár többre is azokon a napokon, mikor nem dolgozok. Egy héten 4x nem dolgozok) és kétszer egy nagy park körre (úgy 30percre)

Vinném futtatóba, és kutya sportpályára, egy pont itt van a közelben.

Az apukám nyugdíjas, ő is mindig letudná vinni.

Nyugisak a napjaink, hiányzik belőle egy kiskutya, mindannyian nagyon akarjuk és elkötelezettek vagyunk.

Gyerek nem él velünk, de elég sokszor hozzák át a keresztfiamat, és az unokaöcsémet, ezért fontos lenne a gyerekszeretet.


Szeretnénk kikérni pár hozzáértő személy véleményét, mert egy kiskutya nagy felelősség, nem szeretnénk ha nem érezné jól magát nálunk. Nekünk a kutya családtag/falkatag lenne,a kirándulásokra, és a nyaralásokra is szeretném magunkal vinni (persze, ha neki nem megterhelő, úgy hallottam hogy a repülőn hátul a csomagtérben utazna, akkor inkább a szüleimmel hagynánk, nem szeretném ha egy sötét idegen helyen utazna. Bár nem sokat tudok a repülő csomagtérről és az információ is csak a fülembe jutott)


Ha a Labradort ajánljátok, akkor tudnátok ajánlani egy jó tenyésztőt is?

Mindenképpen fajtatiszta, törzskönyvezett kutyust szeretnénk, egy jó tenyészetből.

Az ár mindegy, csaladtag lesz, csak nem szeretném ha örökölt betegségei lennének, és hamar itthagyna bennünket. :(


Egyébként nekem a Sheltie jobban tetszik, de úgy hallottam a Labrador szinte szerelmes a gazdájába, és ez is nagyon tetszik. Mindkettő kutya nagyon jó tulajdonságokkal bír, én mindkettőt szeretném, de jelenleg csak egy kutyát szeretnénk tartani, lehet később lesz másik kutya is, de nem biztos. Belekell jöjjünk, elég kezdők vagyunk.

Azt is szeretném mindenképpen hogy szeressen minket.


Köszönöm mindenkinek, ha válaszol!!!



2018. aug. 14. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A labrador tökéletes családi kutya, de én ennek ellenére sem javaslom. Nagyon népszerű, túltenyésztett fajta, hazai és külföldi tapasztalatok alapján is a tks, dp mentes kutyák 20-25%-ánál 7 éves koruk után arthrozis, és egyéb izületi problémák jelentkeznek.


A shelti viszont tökéletes választás a ti életmódotokhoz, a labrdornál nagyobb mozgásigényű de a családjához hűséges, játokos, engedelmes fajta. Nagyon szép kutya, bár a szőre sok gondozást igényel.

2018. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, kedves 1.es válaszoló!


Azért sajnálom szegény kutyákat. :(


Az még az egyetlen gond a Sheltievel, hogy csak egyetlen egy tenyésztőt tudtam elérni, ő tervez egy almot most ebben az évben, de nem értek hozzá, az a lány kutya akit fedeztetnek, mindig teherbe esik?

Nekem ez a tenyésztő és a kutyái nagyon tetszenek, azonban elakartam érni más tenyésztőket is, de egyse ír vissza érdemben igazán. Egy visszaírt, 2hétbe telt, és akkor se volt valami kedves. Most pedig megint nem válaszol. :(

Ha nem sikerül a fedeztetés, külföldre is szívesen elmennék a kutyáért, külföldön valahol tenyésztenek Sheltit?

Bocsi, ha nem tudod a választ, remélem akkor valaki majd válaszol! :)

2018. aug. 14. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem első vemhessége lenne a szukának akkor nemszokott gond lenni a fedeztetéssel.


Ausztriában van több tenyésztő is, bár inkább az északi részeken a német határ közelében. Innen tudsz indulni a keresésben: [link] általában angolul is fellehet venni velük a kapcsolatot.

2018. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves 3.as válaszoló!


Nem az első lesz, akkor bizakodó vagyok, hátha sikerül! :)


Köszönöm azért a linket is, mindenképp megnézem és felkeresem őket, ha nem sikerül a fedeztetés!


Szia! :)

2018. aug. 14. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!