Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hosszú szőrű weimari vizsla...

A hosszú szőrű weimari vizsla külön fajta?

Figyelt kérdés
Külföldön láttam tenyésztőt aki csak velük foglalkozik, de van rövid szőrű, "hagyományos" weimarija is, akiről azt írta, hosszú szőrtípus hordozó. Tehát rövid szőrű almokban is lehet hosszú szőrű kölyök, úgy értelmezem. A magyar, német vizslánál külön fajtaként van kezelve a több szőrtípus, mi a helyzet a weimarival? Nem valami elterjedt a hosszú szőrű, de nekem nagyon szimpatikusak. Kiállításon sem láttam még ilyen kutyát, nem tudom hol kéne informálódnom.

2018. aug. 14. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Létezik hosszú szőr weimari, ez tény. Szerintem "egyben" kezelik, nem választják szét, mint a magyar vizslánál a rövid és drót szőrűt
2018. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És elfogadott a fajtában a hosszú szőr is? Lehet hivatalos keretek között tenyészteni, kiállítani őket? Ha igen, akkor hogyhogy ennyivel népszerűbb a rövid szőrű?
2018. aug. 15. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!