Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyám?

Hogyan neveljem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 1,5 éves labrador és angol juhász keverék kutyám. A probléma az vele, hogy mindenkit megugat aki elmegy a ház előtt. Kevesen laknak erre de azt a pár embert se "szokta" meg ennyi idő alatt. Ha látja, hogy valaki megy az úton rakéta sebességgel rohan a kapuhoz, hogy morogva megugathassa. Rendszeresen gyakorlom a falkavezér feladatokat (kapunál leül megvárja amíg én megyek ki először, leülök vele szembe enni, lerakok neki egy falatot addig nem nyúl hozzá amíg nem engedem meg, ha eszik beletudok nyúlni a táljába/eltudom venni tőle nem ugat) mégsem érdekli, hogyha rászólok mikor ugat. Mikor a keneljében van és ugat, kimegyek, rászólok akkor meghúzza magát, de bemegyek eltelik fél perc és kezdi újból(ezt hiába csinálom meg 10szer egymás után akkor se hagyja abba). Séta közben más a viselkedése, ilyenkor ha elmegyünk valaki mellett nem kezd el ugatni csak húz de megfogható, tehát az utcán egy fokkal jobb a helyzet. Barátnőmet először ugyan úgy ugatott mint mindenkit, aztán kivittük sétálni adott neki jutalom falatot először földre aztán kézből, azóta imádja őt. Sajnos nem sokszor szoktam vinni sétálni, mivel van egy ház ahol ugyan így viselkedik az ott lévő kutya és olyankor teljes erejéből húz és alig bírom visszafogni szóval nem egy kellemes szituáció. Próbáltam lefárasztani hátha akkor nem ugat annyira. Elmentem vele biciklizni megfuttattam után tanítgattam, de semmit nem segített. Ha valamit lát a ház előtt rögtön rohan. Mikor kiengedem az udvarra, első dolga hogy a kerítéshez rohan és végigszemléli a terepet hogy minden rendben van-e, mintha valami őr lenne. Tisztában vagyok vele, hogy én rontottam el mert fiatal korában kellett volna szocializálni, de reménykedem benne, hogy valahogy tudok még rajta változtatni, mert egyébként nagyon okos kutya a trükköket hamar megtanulja, sétakor is szépen jön(ha nem jön semmi idegen). Nem azt akarom hogy sose ugasson, inkább azt, hogyha rászólok hagyja abba. Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám ezt elérni?

2018. aug. 14. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha kennelbe zárod és soha nem mozgatod le, akkor milyen jogon vársz nyugodt kutyát? A problémája az, hogy a mozgásigénye valószínűleg életében nem volt még kielégítve, amikor olyan kedved van, bezárod, kutyával testközelből pedig valószínűleg még életében nem találkozott.
2018. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden délután kiengedem és másnap reggel bezárom, mivel elég kellemetlen például ha jön a postás és nem tudja bedobni a levelet mert a kutya morog ugat és ugrál a kerítésnél. Valamint minden nap foglalkozom vele amennyire időm engedi. És alapjáraton nyugodt nem azzal van a baj. Nem rág szét semmit elvan, de ha lát valakit rögtön ugrik. És valóban sajnos nem találkozott kutyával közelben, ugyanis felénk nincs tele kutya sétáltatókkal és ha néha találkozom is egyel az a kutya se a legszelídebb általában. Szóval valóban nem igazán van jó emléke más kutyákról.
2018. aug. 14. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Ingerszegény a környezete.Jó lenne több séta,akármilyen nehéz is,pár kutyahaver se ártana, plusz el kéne érned nála,hogy ha kinn vagy,ne ugasson senkit.Kutyasulis módszer: sima mezei kólas vagy akármilyen flakon,benne pár kavics.Csörög mint állat.Ne add neki oda soha,nem játék.Mikor kinn vagy,és szalad ugatni,menj utána,ezt a flakont dobd le mellé,jó erősen,ha hozzávágod,az se baj.És amennyi méreg csak van benned,add ki magadból,szidd le nagyon.Utána ha kell ismételd.Ha jön valaki,mindig mondd,hogy nem,ha szót fogad,nagy dícséret,simi,jutifalat.Korom Gábor,Még mindig neked ugatok könyvét rendeld meg,olvasd el,használd.Nagyon tudom ajánlani!
2018. aug. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket kifogom próbálni őket.
2018. aug. 15. 07:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Kennelbe pedig ne zárd! Ez a probléma egyik oka.
2018. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!