Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivan, ha a kutyám hány a buszon?

Mivan, ha a kutyám hány a buszon?

Figyelt kérdés

Falun élünk, de a buszközlekedés nagyon jó, a városba az út 15 max 20 perc, szóval egyáltalán nincs messze. Nagyban megkönnyítené a dolgunkat, ha a kutyámmal betudnék néha buszozni. Nem járnánk rendszeresen, mert buszjeggyel utazni nem a legtakarékosabb.


De nem is ez a lényeg, hanem, hogy Ő elég stresszelős és kiskorában az autóban is hányt. Azt már egy jó ideje nem csinálja, de félek, hogy a buszon előjönne (sok ember, hangos, rázkódik, sípol az ajtó) és ráadásul szájkosár is kell rá. Tudni kell, hogy rá csak állatorvoshoz rakunk szájkosarat, mert máshová nem kell. Ez be is rögzült, hogy szájkosár=doki="kínzás" .


Félek, hogy annyira stresszelne, hogy megint hányna. Nem szállítanának le a buszról? Természetesen feltakarítanám, de gondolom a többi utas felháborodna, hogy "beteg" kutyával buszozok.


Egyébként napi 1x eszik, este, de ha stresszel akkor is hány csak gyomorsavat.


2018. aug. 14. 21:04
 1/7 Hovarju ***** válasza:
93%

örülni biztos nem fognak, de talán nem szállítanak le, ha feltakarítod.


De, hogy kicsit kevesebb legyen a stressz. Szoktasd hozzá a a szájkosárhoz.

Néha a sima séták alatt is tedd rá. Először csak pár másodpercre és ha leveszed dicsérd meg, vagy adj neki valami jutalmat. Ha már nyugodt marad, kicsit hosszabb időre tedd rá (mondjuk egy körre a ház körül), aztán vedd le róla és nagyon dicsérd meg.

A lényeg, hogy szokja meg, a szájkosár jót jelent, nem csak az orvost.


Ha sikerül megszerettetned vele, akkor egy stresszel kevesebb.


A buszozást is igyekezz vele úgy befejezni, hogy valami jó dolog legyen a vége.

(mondjuk egy rohangálós séta kutyapajtikkal, ha vannak)

2018. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az autóban már nem hány, akkor jó esélyetek van arra, hogy a buszon sem fog (a kutyáimból indulok ki). Ha mégis megtenné, legyen a kezed ügyében zacskó, amit elé rakhatsz, ha elkezd öklendezni. Ha mellémegy, még mindig feltörölheted. Nem fognak neki örülni, de remélhetőleg nem lesz belőle gond.
2018. aug. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A buszvezető nagyon mérges lesz, különösen ha az ülést is lehányja, mert a bolyhos üléshuzatot rendkívül nehéz takarítani.
2018. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de kedves hármas. Ha a kutyám a lábamnál utazik, már, hogy tudná lehányni az ülést? Azért felfelé nem tud hányni :D .
2018. aug. 15. 10:48
 5/7 Hovarju ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mekkora méretű a kutya? Mert, ha nem túl nagy és nehéz,

zárt szállítóboxban is vihetnéd, akkor nem kell rá szájkosár, és ha esetleg hány, akkor nem a buszt hányja össze

2018. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közepes testű, szóval nem nagyon oldható meg a szállítóbox
2018. aug. 15. 12:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gondoltam megírom az esetleg ide tévedőknek, hogy mi történt a stresszes kutyám első buszozásánál.


Szájkosarat ráraktam addig, amíg felszálltunk és le nem ültünk. Utána levettem az orráról, a nyakán lógott, de senki nem szólt érte. Mikor szálltunk le, megint ráadtam. Nagyon szépen tűrte az utat, nem hányt. Kicsit meg volt illetődve, de semmi több. Hazafelé is ugyanígy jártam el a szájkosárral, akkor már lefeküdt és el is aludt.


Egyik sofőr sem szólt be, vagy panaszkodott, nem kötekedtek. Az egyikük még mosolygott is. A buszon az emberek nem sápítoztak, mindenki arról beszélt, hogy milyen aranyosan utazik.

Leszállásnál sem volt gond, felszállásnál mindenkit magunk elé engedtünk, hogy nyugodtan tudjunk jegyet lyukasztani és felszállni.


Szóval aki esetleg eddig valami oknál fogva nem mert buszozni a kutyával, annak mondom, hog szerintem nyugodtan megteheti.

2018. aug. 27. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!