Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie/Golden retriever?

Border collie/Golden retriever?

Figyelt kérdés
Családi kutyának, különösebb dolga nem lenne.
2010. jún. 20. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Golden, mert nagyon sok oda figyelést és borzalmasan sok mozgást igényel a Border...
2010. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
66%

Igazéból mindkettő jó.

A golden retrivert jobban ismerem. Kedves, barátságos kutyus. Szereti a gyerekeket. Csak az a baj vele, hogy nagyon izgága és nagy a mozgásigénye. Ha nagy a kertetek és mindig van otthon valaki, aki foglalkozzon vele, akkor csak ajánlani tudom.

A border collie-t kevésbé ismerem, de az is barátságos kutyus és abból ítélve, hogy pásztor kutya, valószínűleg szintén nagy a mozgásigénye.


Az ötödik lovas

2010. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Goldit ajánlanám. A border is teljes tagja tudna lenni a családnak, viszont vele rengeteget kellene foglalkozni. Hihetetlenül hiperaktív, állandóan mozgásban kell lennie és szellemileg is le kell fárasztani, különben unatkozni kezd és szétbontja a lakást. :) Ezeket az egyik ismerősöm mondta nekem, akinek most 1 éves a bordere, úh félig meddig tapasztalat :)

A másik nem mellékes dolog pedig h egy border collie, normális helyről, min. 80 000 ft-nál kezdődik :S Egy goldit meg tudsz venni már 15 000-ért is. Persze ha nem a pénz számít akkor is a goldit mondom :)

2010. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
51%

"Hihetetlenül hiperaktív, állandóan mozgásban kell lennie és szellemileg is le kell fárasztani, különben unatkozni kezd és szétbontja a lakást. :)"

Ez a goldira is igaz. Tapasztalatból mondom. (Nekem nincs, de ismerősöknek igen.)


Az ötödik lovas

2010. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen golden retriever.

a border collie borzalmas döntés lenne

2010. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
láttam azt a filmet amibe benntvolt az ötödik lovas xD
2010. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bocsi Lovas! :)

Én csak simizem őket, mert nekem shih-tzu-m van :)

2010. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a border collie jobban tetszik, de rengeteg törődést, elfoglaltságot és mozgást igényel, szóval jobb lesz a golden, bár azzal is van mit foglalkozni. :)
2010. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A border collie szerintem családi kutyának nem válna be annyira, mint a golden. Túlságosan pörgős, mindene a munka, és gondolom gyerekes családba lenne. Én szeretem a bordereket, de ha nincs lefárasztva, akkor a fejetekre nőhet, és elkezd mindent terelni, amit lát 200 m-es körzetben. A golden viszont családcentrikus, gyerekszerető kutya. A sétákat a felnőttnek kéne elvégezni, kivéve, ha a gyerek elég erős ahhoz, hogy visszahúzza az eleinte húzós kutyát. A golden tökéletes választás családi kutyának, nem fogjátok megbánni ha őt választjátok.
2010. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Kedves 20:46-os!

Mi volt a címe?

2010. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!