Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A víztől begyulladt a kutyám...

A víztől begyulladt a kutyám szeme. Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2018. aug. 15. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Állatorvossal.
2018. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
A mi kiskutyánk szeme nyaralás közben gyulladt be, szintén a víztől én először csak felhívtam az állatorvost, azt javasolta, hogy hogyha csak ébredés után piros, váladékozik kicsit, akkor kamilla teával törölgessük, ha ennél súlyosabbnak ítéljük, akkor yellox vagy visine szemcseppet szabad adni a kutyusnak, de ha 2 nap alatt nem jön helyre mindenképp mutassuk meg állatorvosnak. Nekünk szerencsére bevált a yellox, a biztonság kedvéért 2 nap után elvittük dokihoz is, aki megnyugtatott, hogy teljesen tiszta a szeme, szóval szerintem súlyosságtól függően megéri megpróbálni a kamilla teát vagy a szemcseppet, de amint van lehetőségetek érdemes megmutatni állatorvosnak is. Remélem tudtam segíteni :)
2018. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Kötőhártya gyulladása van nagy valószínűséggel, amit csak úgy mint az embereknél, antibakteriális szemcseppel kezelnek, amit receptköteles mindkét esetben. Vidd orvoshoz, ír fel cseppet. A kamillát felejtsd el, csak kiszárítja még jobban a kötőhártyát, a Visine-t és társait meg nem erre a problémára találták ki. Nem érnek semmit, csak feleslegesen kínoznád a kutyát ezek csepegtetésével.
2018. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

Ráolvasással!


Egyedül a hármas adott normális választ, de azt is le kell pontozni a "hozzáértőknek"....

2018. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!