Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim vs szomszéd gyerekek?

A kutyáim vs szomszéd gyerekek?

Figyelt kérdés
A kutyáimról annyit kell tudni, hogy senkit nem ugatnak meg, csak a szomszéd 3 kisunokáját. Őket is csak azért, mert visítanak állandóan, de mint az őrültek. Nem olyan nagyon kicsik már. Kb 4-6-7 évesek lehetnek. Reggeltől estig nyáron a sikítozó ordító gyerektől zeng a folyosó, mert napközben a nagyinál vannak este jön értük az anyjuk. Természetesen mindig pont akkor mennek valahova, vagy jönnek, amikor megyek kutyát sétáltatni. Nem lehet időben elkerülni őket, mert, ha félórát ráhúzok a sétára, akkor ők is pont akkor jelennek meg valahol. A nagymama rossz szemmel néz ránk, hogy a kutyák nem igazán szeretik, ha 3 gyerek egyszerre sikít szalad stb. Nagyon rosszak amúgy a gyerekek. A szomszéd minket akar feljelenteni, mert jaj ugat a kutya. De ismétlem, csak akkor, ha összefutunk velük, ami mindennapos. A kutyákra rászólok csöndben vannak, a gyerekek őrjöngenek tovább..Panel, és egy rossz szavunk nem volt. Persze másik liftel megyünk, előreengedjük őket mindig, de valami gusztustalan beszólása mindig van. Amíg én nem szólok neki, hogy fáj a fejem minden nyáron a 3 neveletlen gyerektől, akik 20 évesen is sikitozni fognak, ha így haladnak, akkor ő se szóljon. Ti mit tennének?
2018. aug. 16. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Én mondanám neki, hogy ha nem tűnne fel,a kutyák csak a gyerekek ordenáré visítására reagálnak ugatással,amit próbálsz ugyan csitítani,de igazán segíthetne annyit, hogy rászól a gyerekekre,ez nem egy tanya,ebben a korban viselkedjenek már kicsit normálisabban.
2018. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha szereted a kutyádat nyugodtan védd is meg. Osszad ki a mamát, és nyugodtan fenyegetheted te is őket feljelentéssel. A csendháborítás is lehet kétoldalú.
2018. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszólós kedvedben vagy, akkor megjegyezheted neki, hogy vele ellentétben a kutyának érzékeny a hallása és a zajra ugatással reagál. Vagy mondhatod neki, hogy a kutya nem tud úgy visítani, mint az unokák, ezért kénytelen ugatni. Nem tudom, mennyit segítene a beszólás, de lehet, hogy a lelkednek könnyebb lenne.
2018. aug. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan feljelenthet, kijönnek megvizsgálni az ügyet, és akkor te tudod bizonyítani, hogy a kutyák normál esetben nem ugatnak, csak a hangoskodásra reagálnak, ergo nem a te hibád a probléma.

Legalábbis anno mikor egy hasonlóan "kedves" szomszédunk volt, akkor ez történt, kijött a hatósági állatorvos felmérni a helyzetet.

2018. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!