Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős korukban tüzelnek...

Milyen idős korukban tüzelnek először a huskyk?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta majd csak két éves korában tüzel először mert ez jellemző a fajtára. De még csak egy éves a kutyám és a szeméremajkai (vagy ahogy náluk mondják) látszanak. Vért nem láttam mondjuk sehol. Lehet hogy az orvos tévedett vagy valami baja lehet a kutyámnak?
2018. aug. 17. 05:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Miért várod annyira a tüzelést?
2018. aug. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert van egy kan kutyánk is, külön vannak csukva, de ha tudom hogy most van akkor extrán oda figyelek rá hogy ne kerüljenek össze. Kösz hogy a kérdésre válaszoltál.
2018. aug. 17. 07:32
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

'A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. Nagytestű kutyáknál ez az időpont rendszerint kitolódik 1 éves kor utánra. A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újraindulhat és akkor tart 21 napig. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul."


A husky sem 2 évesen ivarérett, hanem 2 évesen tenyésztérett. Ugyanúgy tüzel mint más kutyák.

2018. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sejtettem. Nem először mond hülyeséget ez az állatorvos.
2018. aug. 17. 08:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor érdemes váltani ;)
2018. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

ma 08:09

Nem tudom, honnan másoltad a szöveget, de német juhász, roti, dobi nem kistestű, és bizony van szuka , amelyik már 7-8 hónaposan betüzel.

2018. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező...Minden nap egyszer papírzsepi próbát csinálsz. Egy pár perc az egész és azonnal észre fogod venni, ha elkezdi a tüzelést.
2018. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mi az a papír zseni próba?
2018. aug. 17. 10:54
 9/17 A kérdező kommentje:
*zsepi
2018. aug. 17. 10:54
 10/17 anonim ***** válasza:

# 2 Kíváncsi voltam, mert ez az oldal is tele van tudatlanságból, vagy nyereségvágyból szaporítókkal. Érdekelt, hogy egy újabbhoz van-e szerencsénk.

Ivartalanítás szóba sem jön egyik kutyánál sem?

Egyébként egyértelműen ugyanakkor kezdi a Husky is a tüzelést, mint bármely más fajta. Előttem már leírták, így nem írom még egyszer. Három nagy testű szukánk volt ezidáig (Bordeaux-i dog, Boxer, és egy keverék), mindhárom 7-8 éves korában tüzelt először.


Jelenleg 2 kutyám van, egy kan, és egy szuka, mindkettő ivartalan. Az egészségügyi okok a legnyomósabb érv mellette (illetve a nem kívánt alom), de az sem elhanyagolható, hogy nincsenek mindenhol vércseppek az udvaron, és bent sem kell napi 10-szer felmosni.


Itt egy rövidebb cikk a témáról:

[link]

2018. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!