Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik a kutyám?

Miért szökik a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy hat éves kan kutyám és szeret elszokni ha csak egy másodpercre is nyitva a kapu. Inkább olyan estefelé nappal nyugodtan elvan, kivéve ha a kapu nyitva van. Este meg van kötve. Pedig jól bánunk vele és nem értem miért csinálja ezt.

Szerintetek? Esetleg valami ötlet hogy leszoktassam? (annyi hogy nincs setaltatva mert utána nagyon szeretne kimenni)


2018. aug. 17. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Többet kell sétáltatni.

Az én kutyám is szeret kiszökdösni, de amikor csak tudom megsétáltatom és utána sokkal nyugodtabb.

2018. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért szökött ki régebben mert nem volt sétáltatva,meg azért mert kan(7 éves)és ha volt ivarzó szuka felkereste


Most már nem szökik mert minden nap elviszem sétálni utána nem szalad ki a kapunk csak előtte akar mikor még nem mentünk :)


Esetleg megpróbálhatnád azt is hogy rendesen lemozgatod sokat sétálsz vele,futsz vele vagy ha behivható akkor valahol elengedni és hagy szaladgáljon


Vagy esetleg a közelbe kutyafutató ott is kiszaladgálná magát


Rakd pórázzra és tanitsd meg neki hogy nem léphet át a kapun az engedélyed nélkül illetve parancsolj rá ha mégis kiakar menni és légy a falkavezér

Nekem ezek beváltak

2018. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm szépen. Igazából pont ma szökött és hiába ordítottam re hogy ne kiment.

De akkro gyakrabban fogom sétáltatni és megtanitom neki hogy ki a falkavezer 😂. Meg egyszer köszönöm mindenkinek 😊

2018. aug. 17. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van
2018. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Jól bántok vele?

Nem, nem bántok jól. Látom, a jóindulat megvan, csak a tudás hiányzik.

A kutyának szüksége van a napi nagy sétákra, és következetes nevelésre is. E kettőt kell elkezdeni, és kitartóan folytatni, és meg fog szűnni a probléma.

A nevelésben többek között meg kell tanítani a kapuszabályt is. Olvass utána ennek is, és más alapvető nevelési dolgoknak.

2018. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivaros, akkor ivartalaníttasd. Illetve sokat sétálj vele, had fedezze fel a környezetét és akkor nem vágyik ki. Illetve még kell tanítani, hogy a kapu szent és csak veled léphet ki rajta.
2018. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel nincs minimálisan sem megnevelve sem kivíve.


Csak ne csodálkozz, ha valaki feljelent a rendőrségen, vagy sintért hív a kutyádra.

2018. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!