Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még lehet nevelni egy menhelyi...

Még lehet nevelni egy menhelyi felnőtt kutyát 1 évest, vagy 5 évest?

Figyelt kérdés
2018. aug. 18. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Bármilyen kutyát bármennyi idősen lehet nevelni
2018. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Van amelyikhez több idő, és türelem szükséges, de nevelhetőek, "formálhatóak" több évesen is.
2018. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nyammogi ***** válasza:
100%

Én két évesen hoztam el menhelyről a rodéziai ridgeback keverék lányomat úgy, hogy előtte utcán és gyepmesteri telepelen élt. Önmagában is elég makacs fajta, de őt külön nevelhetetlennek nyilvánították, mert nem reagált a jutalom falaton alapuló tanításra.

Itthon, pusztán dicsérettel, a harmadik héten ott feküdt, akkor is, ha nem látott, mert két szobával odébb mentem. Ül, fekszik, áll, visszajön, akkor eszik csak, ha mondom, és bizony, ha azt mondom neki, szaladj pisilj egyet, akkor ha nem is kell neki, kiprésel 2 cseppecskét. Pusztán szeretet kell neki, és bármit megtanul.

Igaz, hogy mondjuk az ötven kilójával velem alszik, de... Ez kell neki, cserébe meg egy hibátlan kutyát kapok.

2018. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

1 évesen hoztam haza a sintértelepről egy kutyát, előtte kóbor kutya volt. Hát nem mondom, hogy nem izzasztott meg, de úgy kb. 80%-ban úgy viselkedik, ahogy az nekem megfelel. Akaratos kis dög. :D

2018. aug. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cséplő Sándor válasza:

Nevelni lehet az öreg kutyát is, de tanítani már aligha.

Sok, a kutya korának növekedésével egyre több türelem szükséges ezt nem szabad elfelejteni.

2018. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!