Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani azt,...

Hogyan kell megtanítani azt, hogy ha a kutyának adok valamit enni ne harapjon rá a kezemre hanem óvatosan vegye el?

Figyelt kérdés
2018. aug. 18. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
3%
Naponta többször adjál neki enni.
2018. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A markodba tedd , amit adni akarsz. Csukd össze a markodat és felfelé nézzenek az ujjaid. Elvileg szaglászni kezdi a kezedet, akkor szép lassan nyisd ki egy ujjadat.. Ahogy ráharapna, ismét visszazárod az ujjadat.Ha szépen szaglászik, nyithatod a második ujjadat is.
2018. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem így tanítottam. Mikor odaadtam a kaját, és hirtelen rákapott, rászóltam, hogy nem, (ezt a tiltószót már jól ismerte). Először nyitott tenyérrel adtam, és a szépen, és a finoman szavakat tanítottam hozzá. Ha óvatosan vette el, nagy dicséret:) Később már simán megfoghattam, mindig óvatosan vette el a finoman vagy szépen vezényszóra.

Ma már úgy veszi el, mintha csipesszel nyúlna hozzá, akkor is, ha nem mondom a vezényszót. A pici unokámtól is úgy veszi el, hogy még véletlenül se érintse meg a kicsi kezét (43 kilós erős harapású német juhász)

Érdemes még ezzel egy időben az engedd vezényszót is megtanítani, ha felkap valamit, pillanatokon belül ideadja, nem kell rettegni (annyira), hogy feleszik valami mérgezett kaját, és labda, játék,stb. kivételéhez is alkalmazható.

2018. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az én kezemet nem harapja,de apukámét igen mikor adni dinnyét vagy sajtot.Egy törpe tacsi amúgy.
2018. aug. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!