Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő míg megszokja?

Mennyi idő míg megszokja?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves labrador keverékem, és most kezdtem el sétáltatni, mivel eddig nem voltam olyan korban, hogy egyedül vigyem, a szüleim pedig nem értek rá. Mikor kimegyünk a kapun, szaglászik, megy, de amint meglát egy kutyát, (lehet az egy csivava is) megtorpan, és futna el. De az emberekkel, kocsikkal és szinte mindennel ezt csinálja, mert mindentől fél. Szóval, mennyi idő amíg megszokja ezt?

2018. aug. 18. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokat segíthesz neki,ha mostantól tényleg rendszeresen,kb azonos időben viszed ki.Ha esik,ha fúj.Ha valamitől megijed,ne reagáld le,csak menj tovább.Ha ilyenkor simogatod,nyugtatod,tulajdonképpen a viselkedéséért dícséred meg,ami most ugye az,hogy megijed.Időt erre nem lehet mondani.
2018. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, szoktatni kell, és fontos a napirend. Mindig kb ugyanabban az időpontban vidd sétálni, és hagyd, hogy megismerje a külvilágot, embereket, állatokat, közlekedő eszközöket. Akár egy kölyökkutyánál, de te most kezded a szocializálást. Jutalomfalattal motiváld, dicsérd, ha jól visel egy nehezebb helyzetet, és légy türelmes. Ha megijed valamitől, ne végy róla tudomást, határozottan vezesd melletted pórázon. Ahogy írták már, ne nyugtasd, vezesd tovább! Utána jutalmazd, mondjuk ha elhalad egy csaholó kutyáktól hangos kert előtt. Az enyém ettől van frászban, de mivel határozottan viszem és én lexarom, ő is jön mellettem pórázon. Türelem és kitartást!
2018. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az azonos idő megvan, mindig késő délután, este fele viszem ki, mert akkor nincsenek annyian, de egyébként, elhaladni sem mer kutyák mellett, hanem megtorpan, hiába megyek tovább. Ilyenkor ha hívom, csak akkor jön.
2018. aug. 18. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor hívjad jutalomfalattal, és dicsérd meg ha odajön. De remélem csak pórázon viszed!
2018. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és határozottan meghúzod a pórázt is, hogy haladjatok! Nem kell neki imádkozni, nem is kell fojtogatni, de túl kell vezetni a kritikus ponton! Húzod tovább ha makacskodik, utána megdicséred ha elindul, és haladtok.
2018. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak pórázzal viszem. Holnap kipróbálom jutalomfalattal, hátha akkor jobb lesz.
2018. aug. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!