Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis lakásban terápiás célra...

Kis lakásban terápiás célra milyen kutyát érdemes tartani?

Figyelt kérdés

nagyon régóta szeretnék háziállatot, leginkább kutyust, hamarosan elköltözöm egy nagyon kis lakásba és itt szeretnék tartani egyet

lelkileg nem vagyok rendben, depressziós vagyok, ezen kívül más mentális gondom is van

azért akarok tartani, mert szívből szeretnék egy kis élőlényről gondoskodni, és a kutya ráadásul természetéből adódóan hálás

jó lenne a lakás miatt, hogy ne legyen nagy mozgásigénye és a szőre se nagyon hulljon, illetve tanulok, ezért nem igazán van rendszer az otthon töltött időmben

esetleg milyen fajta kutyák vannak ilyen feltételekkel, akik megérzik, ha baj van és bújnak vagy valami?

illetve ha inkább nem kéne kitennem ilyennek egy kutyát, milyen másik állatot javasolnátok, ami megnyugtatna? (tudom cicát, de mivel nekik elég határozott személyiségük van, ha nem ilyen bújós, barátságos, akkor nem tudom, hogy eléri e nálam a kívánt hatást)


22/L



2018. aug. 18. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Annyi örökbe fogadható cica van. Fiatalok is. Közülük ki tudsz választani igazi, bújós természetűt.

Az egyedüllétet egy cica sokkal jobban elviseli, mint bármely kutya.

2018. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Pl: [link]
2018. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne bújós egy cica???

Én kutyás vagyok, de ha nincs kialakult napirended az ebre - erre egy kutyának szüksége van - és bújós, szeretetre éhes társra vágysz, akkor egy cica... Sokkal jobban törleszkedik mint egy kutya amúgy.

2018. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

találkoztam több olyan cicával, aki inkább kerüli a közelséget, ezért gondoltam így

jobban szeretem a kutyákat, valahogy az nekem feltétel nélkülibb, mint macska esetében

meg hát akkor a polcaimra nem nagyon tehetnék normális dolgokat, mert ott mászkálna nekem, erről gondolom nem nagyon lehet leszoktatni, ha tetszik neki, mi?


megnéztem a menhelyes képeket, nagyon kis édesek :)))

2018. aug. 18. 22:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudnád elosztani a napi sétákat?

Mennyit lenne egyedül?

Mennyit vagy otthon?

2018. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

A kutyának kell hogy legyen egy rendszer az életében. A etetések és a séták időpontja egyezzen meg. Jó nyilván ha pl egyszer későn érsz haza és 2 órával később kap enni akkor az még belefér.

Az pedig, hogy egy kutya milyen bújós, csak felnőtt korára derül ki, előre nem lehet megmondani. Az egyik kutyám 8 hetes kora óta van velünk, most 7 éves és csak nagyon ritkán lehet vele bújni, ha nem igényli akkor kifejezettem kellemetlen számára, szóval nála nem is próbálkozunk. A másik kutya 3 éves korában lett örökbefogadva és konkrétan az első perctől fogva az ölünkbemászott, folyamatosan rajtunk csüng, mindíg az ölünkben alszik ha a kanapén ülünk.

2018. aug. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fajták: bichonok, törpe uszkár.

A kutyának viszont rendszerre van szüksége! Viszonylag állandó napirendre, felnőtt korában minimum 3 sétára naponta (de inkább 4). Kölyökként eleinte sokkal többre.

Nevelni is kell, rengeteg foglalkozni vele. A kutyás életmód rengeteg alkalmazkodással, lemondással is együtt jár.

Csak akkor vállalj kutyust, ha a fentieket tudod biztosítani neki.


Cica: sokkal önállóbbak valóban, ami egyrészt hátrány, másrészt előny is.

Cicák közül is lehet örökbe fogadni bújós példányt, menhelyeken van sok már felnőtt cica, akinek ismert a jelleme, természete, így nem nagyon nyúlhatsz mellé.

2018. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MonRo ***** válasza:
100%
Amennyiben cica, akkor a burmait (burmese) javaslom. Jellemben hasonlít a kutyákra. Nézz utána.
2018. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem javaslom a kutyát, inkább egy cicát. A kutya terápiás célra akkor múködik ha a kutya "gazdája" egy stabil, kiegyensúlyozott személy. Egy egyedül elő depressziós ember mellett a kutya is jóesélyel depressziós lesz, vagy legalábbis felveszi a depressziós személy viselkedését.
2018. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) , inkább a cica felé húzok akkor, nem tudnám most kutyához szervezni magam.
2018. aug. 21. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!