Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam?

Xyzszs kérdése:

Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Foleg olyanok valaszat varom akiknek staffijuk van.

Uj hazba koltoztunk es hat a kutyaim rosszul viseltek,tudtuk h nehez lesz,de nem ennyire.

Eddig is csaladi hazban eltunk,forgalmas helyen,buszmegallo kozeleben,napi szinten mentek el a hazunk elott emberek,kutyak. Ugattak oket persze,de normalisan. Viszont az uj hazban morogta a szomszedunkat,amikor kijott este cigizni a teraszara. Este pedig atfurta magat a keritesen,mert sunit talalt. Most visszavittuk a nagymamamhoz oket,amig atombiztos keritest es kennelt csinalunk.

Hogyan kezdjem a beszoktatast?Delutanonkent hozzam.el oket,este meg vissza,vagy hogyan?

Ja,csak az egyikuk staffi,a masik kis keverek.



2018. aug. 19. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A fajtának semmi köze ehhez, nem számít. Hány órát vannak sétáltatva egy nap? Mellé hány óra játék? Gondolom nincsenek lemozgatva. Kennelbe meg eszedbe ne jusson bezárni őket!
2018. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne zárd őket kennelbe!!

Ne ők szenvedjenek azért, mert te nem vagy képes lemozgatni őket..

2018. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Staffim van, de ez nem függ össze a fajtával.

Alapvető, hogy biztos kerítésre van szükség. Kennelbe csak néha, rövid időre, beszoktatás után szabad kutyát zárni, nem életvitelszerűen. Vagy pl. éjjelre, de szintén beszoktatás után, és nyilván csak nyári időszakban - a staffi fűtésszezonban eleve nem kinti tartásra való.

Hogy voltak a kutyák eddig szocializálva? Idegen emberekkel, más kutyákkal, állatokkal?

A felesleges ugatást már eddig is tiltani kellett volna, de akkor kezdjétek el most. A szomszéd morgását, és minden egyéb nemkívánatos viselkedést tiltani.


Elsődleges azonban a bombabiztos kerítés!

2018. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek.

Nem egesznap lennenek kennelben,hanem amig elmegyek itthonrol,amugy egesznap veluk vagyok es le vannak mozgatva.

Eddig nem volt gond sokan jartak hozzank,nagyon szeretik az embereket. A kutyak viszont nem,csak egymassal jonnek jol ki.

2018. aug. 19. 15:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Es igen,az elso most a kerites lesz!
2018. aug. 19. 15:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, hogy azt mondod, le vannak mozgatva, de konkrétan mennyit mozgatod őket?
2018. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Illetve, feltétlen szükséges az a kennel, ha igen, miért? Ha már van egy biztos kerítés, akkor sem akarod őket kiengedni a távollétedben?


"Ugattak oket persze,de normalisan."

Az, hogy a kutyák random embereket ugatnak ok nélkül, egyáltalán nem normális, a kezdetektől fogva tiltani kellett volna. De ha nem tettétek, most kell elkezdeni. Amikor bármi olyat csinál, ami neked nem tetszik, tiltsd!

2018. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem mindennap tudok setalni menni veluk,mert egyedul vagyok itthon a 15 lanyommal,este jon haza a ferjem,de sokat vagyunk az udvaron es labdazunk meg jatszunk.

Az ugatasra visszaterve,en nem tartottam eddig gondnak,hogy jeleznek ha egy auto megall vagy emberek mennek el elottunk,ne ugy kepzeljetwk el h non-stop ugatnak.

Koszonom a tanacsokat,megprobalom ugy athozni oket,hogy elotte par orat setalunk es meglatjuk.

Kennelbe meg max annyi idore kerulnenek,amig elmennek a nagymamamhoz vagy bevasarolni,max 1.5-2 ora. Amugy egesznap itthon vagyok.

2018. aug. 19. 16:03
 9/10 A kérdező kommentje:
*15 honapos kislanyommal
2018. aug. 19. 16:04
 10/10 A kérdező kommentje:

A kennelt azert szeretnem,mert pl a vedono be se jon ugy ha a kutyak nincsenek elzarva..es persze magam miatt,h ne legyen baj,mire visszaterek a bevasarlasbol..tudom h ez onzo dolog,de inkabb megeloznem a bajt. Lehet,ha mar beszoknak,mashogy gondolom,de akkor is kelleni fog egy box.

A regi hazunknal dupla udvar volt,igy el tudtam zarni oket,ha jott a vedono,hozzateszem,nem bantanak,de o nem szereti vagy fel a kutyaktol.

2018. aug. 19. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!