Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt a kutyám?

Miért csinálta ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy szobatiszta kutyánk (6 éves örökbefogadott, fél éve van nálunk). Ma reggel rápisilt az ágyra. Még sosem tett ilyet, balesetek előfordultak régebben, asztal lába ilyesmi , de most már egy ideje nem. És mért pont az ágy? Nyitva voltak a terasz ajtók tehát simán kimehetett volna, Anyu nagyon kiakadt, én meg nem tudom mivel magyarázni, félek hogy meg akar szabadulni tőle...
2010. jún. 21. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel azt jelezte, hogy az ott az ő területe. Olvasom, hogy kan kutya és ha egy fiú blöki valahova pisil, azzal a területét jelzi.
2010. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy egyébként minden rendben van a viselkedésével? Mert ez a legnagyobb tiszteletlenség amit elkövethet, hogy felül jelöli a vezér területét. Ez nem szobatisztaság kérdése, hanem hierarchia probléma. Ha a tiétek lenne a domináns szerep, akkor eszébe nem jutna felmenni az ágyra hívás nélkül, nem hogy oda jelölni. Már megnyugodott nálatok annyira, hogy elkezdte feszegetni a határokat.
2010. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak. Ez nem szobatisztasági kérdés, ez hierarchia probléma. A falkavezér helyét jelölte meg. Utólag már mindegy, de ott nagyon komolyan helyre kellett volna tenni a kutyát (nem ütni, mielőtt még félreértés lenne).
2010. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem hiszem, hogy ő lenne a falkavezér, ha egyszer megjelölte a területét egy másik falkatag helyén. Pontosan ezért kéne tisztázni a kutyával, hogy ő van a rangsor végén, és ha ez a kutyában benne lenne, akkor még csak meg sem próbálná megjelölni a felette álló fekhelyét, nem hogy odamenni.
2010. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Erre a falekevezérség problémára az elejétől kezdve odafigyelünk, mért pont most nyilvánul ez meg? Eddig problémamentesen működött az együttélés, leszámítva hogy kicsit lelkisérült, ijedős és antiszoc. de ezen sokat dolgozunk, neveljük, fegyelmezzük, tanítjuk (alap vezényszavakat már ismeri) klikkerezni és próbálunk bár attól fél. Nagyon szófogadó kutya volt már az első pár nap után póráz nélkül sétáltunk. Az agybán alvás nálunk nem volt divat, előző kutyánknak is tilos volt, de az anyám őt valamiért(jaj szegény kis menhelyi) beengedte, pontosabban a kutya magától beugrott és az anyám nem szólt rá (enyhe próbálkozása volt de hamar feladta), tehát ez az ő bűne de eddig nem volt gond mert nem pisilt be.

Ez akkor most egyszeri volt, vagy elrontottunk valamit és sürgősen változtatnunk kell?

2010. jún. 21. 11:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Na pont ez az, amit nem szabad csinálni!!! Anyud nem jól áll hozzá. A kutya nem úgy gondolkodik magáról, hogy jaj, én szegény kis menhelyes, rossz előítéletű kutya, itt olyan rendesek, kedvesek velem, egész nap tutujgatnak, szeretgetnek, ettől én sokkal jobban érzem magam. Ő a jelenben él, attól függetlenül, hogy a régi rossz tapasztalatok, berögződések megjelenhetnek a viselkedésében (pl. összerándul egy fura hangtól vagy fél a seprűtől).

A kutya ezt látja: új hely, új környezet, gazdik nem bántanak, nem kell félnem. A főnök beengedett a személyes terébe, nem szólt semmit érte, hmm, akkor próbáljuk ki, mi van akkor, ha ezentúl az én helyem (jelölés)?

Anyud beengedte az ágyba, kedves, engedékeny vele. A kutya teret, szabadságot kapott, ezért most próbálgatja, hogy meddig mehet el. Ha így marad, hetek, hónapok múlva problémás kutya lesz.

1x jelölt idáig, most időben el lehet kapni a dolgot.

Az ágy legyen tabu, és rendes, normális kutyaként kell kezelni.

Félős, nem nevelt, rossz előéletű menhelyi kutyát nem szabad elkényeztetni, azáltal csak a fejetekre nő. Az extra szocializáción kívül pont ugyanúgy kell vele bánni, mint egy rendes kutyával, be kell tartani a falkavezér szabályokat.

2010. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na igen épp ez a gond, hogy én vagyok a falkavezér, én nevelek, fegyelmezek, nekem engedelmeskedik, engem tisztel, de a család többi része mindig alám tesz. Ők mindig az ellenkezőjét csinálják, ha nevelni próbálom ők elhívják babusgatni, ha leszidom ők megdícsérik, folyamatosan kinevetnek és cikiznek amiért cirkuszi kutyát idomitok. Így most tőlem tart és a többieknél próbákozik be.
2010. jún. 21. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Na ez nagyon nagy baj. Így a kutya ugyanúgy vezérnek tekinti magát, és azt látja, hogy a többiek se fogadnak szót neked, neki se kell. Illetve őket nem tekinti vezérnek, ezért a maximum amit el tudsz érni, hogy a te jelenlétedben jól viselkedik, de ha nem vagy ott, akkor nem tudod kontrollálni. Ülj le a családdal és beszélgess el velük. Anyudnak magyarázd meg, hogyha továbbra is így viselkedik, azzal akár azt is elérheti, hogy a saját ágyába be sem fogja engedni a kutya. Bármilyen egyéb viselkedés zavar is előjöhet. Egy menhelyes kutyának különösen fontos, hogy tiszta, következetes, és mindig azonos szabályok legyenek. Ez jelenti neki a biztonságot, tudja, hogy mihez tartsa magát. Nagyon összezavarhatjátok, ha ezt nem adjátok meg neki.
2010. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez az ágyba pisilés jól kiakasztotta anyumat, ma már kezdett érdeklődni a falkavezérség iránt, azt hiszem ez jó lecke volt és talán belátja hogy nem cirkuszi kutyának idomítom hanem a szimpla kellemes együttélésért dolgozom.

Azon kivűl hogy nem engedjük ágyba van valami más amire különösen oda kell figyelnünk?

2010. jún. 21. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha olvastad a Fennel könyvet, azok a szabályok alapvetően elegendőek (gesztus evés, nincs asztal mellől etetés, ajtón előbb te mész ki sétánál, határozottság, következetesség, stb.).
2010. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!