Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam a kutyát?

Hogyan nyugtassam a kutyát?

Figyelt kérdés
Esti sétánál, szemben sétáltatott póráznélküli rottweiler betámadta a kutyánkat, aki szerencsére kitért a roti harapása elől így a szőrén a nyálon kívűl fog/harapásnyomot nem találtam. Kutyánk mindig félénkebb passzív kutya volt, viszont most nagyon fél éppen ezért valami tipp hogyan nyugtassam? (eset kb másfél órája történt)

2018. aug. 20. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Simogatás,falatkák. Ja és az én kutyám szereti ha monoton,nyugodt hangol beszélgetek vele és közben simogatom.
2018. aug. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet melette vagyok most már kicsit nyugodtabb.
2018. aug. 20. 00:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A simogatással, jutalomfalatokkal pont a félelmét erősíted meg benne. Nem kell nyugtatni, de menjetek továbbra is sétálni, lehetőleg az ominózus helyen is, csak előtte valahogy győződj meg róla, hogy a roti nincs ott/nem tud kimenni az udvarból, ha nem kóbor kutya volt. Ha félni kezd, akkor lassítsatok le, álljatok le pihenni akár, de ragaszkodj hozzá, hogy továbbsétáljatok. 2-3 ismétlés után látni fogja, hogy nincs mitől félnie, mert nem történik semmi.
2018. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet utolsó, majd próbálom vele szoktatni a helyet, ma reggelre lenyugodott teljesen.
2018. aug. 20. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!